Абас: Додека страдаат Палестинците нема мир на Блискиот Исток

Палестина се откажа од правото да го преземе ротирачкото претседателство со Арапската лига во знак на протест против неодамна потпишаните договори за ...
| | веќе видена | слични

Палестинските власти им наложиле на муслиманските свештеници на целиот Западен Брег денеска да одржат проповед со предупредување против договорите потпишани ...
| | веќе видена | слични

Унгарскиот министер за надворешни работи Петер Сијарто истакна дека Унгарија, унгарската влада и премиерот Виктор Орбан биле ннаградени со почит, благодарност ...
| | веќе видена | слични

Министрите за туризам на Израел и Бахреин денеска првпат телефонски разговараа за туристичката соработка, која вклучува патувања во Обединетите Арапски ...
| | веќе видена | слични

Унгарскиот министер за надворешни работи, Петер Сијарто во САД изјави дека Унгарија ќе ја промовира американската политика од Блискиот Исток во Европската ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Пропалестинските и произраелските групи се судрија пред Белата куќа во времето додека американскиот претседател Доналд Трамп и другите лидери го потпишуваа ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Нов протест против власта, најави лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, кој ги повика граѓаните својот револт против оваа влада да го искажат вечерва во ...
сите 168 | | | веќе видена

Две лица од Радовиш и од Кочани починале денеска на Инфективното одделение во Клиничката болница во Штип. Се работи за пациенти позитивни на коронавирусот – ...
сите 421 | | | веќе видена

Ќе нѐ има се повеќе, не треба да се обесхрабруваме. Тешка ќе биде битката, но ве уверувам дека на крајот народот ќе ја победи мафијата и ќе дојде правдата и ...
сите 27 | | | веќе видена

Лекарската комора на Република Северна Македонија најостро го осудува инцидентот што се случи викендов на Клиниката за токсикологија кога пациент физички го ...
сите 60 | | | веќе видена

Меморандум за забрзување на процесот на интеграција на Македонија во ЕУ; Меморандум за формирање на Координативен комитет за економска соработка и Техничка ...
сите 218 | | | веќе видена

Заплашување, сеење страв, политички реваншизам и освета се методи на власта за дефокус на јавност од реалните проблеми во државата и замолчување на политички ...
сите 88 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Абас: Додека страдаат Палестинците нема мир на Блискиот Исток

Од:
До кого (е-маил):
Порака: