Кинески град под карантин поради тројца инфицирани со Ковид-19

2 копии
2 копии
2 копии

Вирус е потврден во градинка на Звездара во семејство кое дошло од летен одмор, и иако пристигнале пред воведување надзор, тие се однесувале неодговорно и ги ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Властите во кинеската североисточна провинција Џилин откриле нов коронавирус на пакувањето на увезени лигњи, соопштија денеска здравствените власти во градот ...
| | веќе видена | слични
2 копии
3 копии

По апелот на Кризниот штаб српските туристи кои летуваат во Црна Гора да се вратат во својата земја до петок во 18 часот, голем број граѓани се упатија кон ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

„Ковачевски не смее да го осуди и да побара оставка на Талат Џафери, се плаши дека ќе му падне владата. Ковачевски отиде толку далеку, што и по ...
сите 220 | | | веќе видена

Соборот на Српската православна црква вчера прогласи канонско единство со МПЦ-ОА, со што, според српски извори е „решен спорот што датира од 1967 година кога ...
сите 561 | | | веќе видена

Украинскиот претседател Володимир Зеленски истакна дека борците на Азовстал ја инспирирале целата земја со својата храброст за време на повеќенеделната борба ...
сите 191 | | | веќе видена

Инфлацијата во Македонија излезе од контрола заради неспособноста на власта на СДСМ и ДУИ. Рекордна двоцифрена инфлација од 10,5%, како што немало во ...
сите 130 | | | веќе видена

Членовите на собраниската Комисија за прашања на изборите и именувањата на седница предложија кандидати за судии на Уставниот суд. СДСМ, ДУИ и ВМРО-ДПМНЕ, со ...
сите 59 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Кинески град под карантин поради тројца инфицирани со Ковид-19

Од:
До кого (е-маил):
Порака: