СЗО:Ова не е последната пандемија, светот мора да биде подготвен

Тој ги повика земјите да инвестираат во јавното здравство. „Ова нема да биде последна пандемија“, рече Тедрос на брифинг во Женева, објави Ројтерс.Тој истакна ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Шефот на Светската здравствена организација (СЗО), Тедрос Аданом Гебрејесус, предупреди дека земјите мора да се подготват за идни глобални здравствени кризи. ...
| | веќе видена | слични

Директорот на Светската здравствена организација, Тедрос Аданом Гебрејесус, денеска ги повика државите да обезбедат средства за забрзување на производството на ...
| | веќе видена | слични

Генералниот секретар на Обединетите нации Антонио Гутереш, побара дополнителни фондови од 35 милијарди долари за програма, која е потребна за развој и праведна ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Ребалансот на буџетот ќе се најде за многу скоро пред пратениците, јас не очекувам дека ќе биде блокиран, напротив ние како владејачко мнозинство сме ...
сите 342 | | | веќе видена

Во посета на македонското древно светилиште „Свети Јован Крстител”, попознато како Бигорски манастир денеска беше американската амбасадорка Кејт Мери Брнз.На ...
сите 503 | | | веќе видена

Историја, традиција и издржливост на неутралноста: Дали Швајцарија и Австрија ќе станат членки на НАТО?По три месеци војна во Украина, две нордиски членки на ...
сите 841 | | | веќе видена

Навистина е трагично со каков курс и знаење се управуваат финансиите на Република Македонија. Пред само шест месеци од истата оваа говорница, апелиравме, ...
сите 183 | | | веќе видена

Северна Кореја соопшти дека во изминатите 24 часа биле пријавени над 186.090 случаи на симптоми на треска и дека уште едно лице починало како последица на веќе ...
сите 299 | | | веќе видена

Водителката на годинашниот Евросонг во Торино, италијанската пејачка Лаура Паузини, рече дека е позитивна на Ковид 19 ѝ дека заради тоа ѝ се слошило во ...
сите 71 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

СЗО:Ова не е последната пандемија, светот мора да биде подготвен

Од:
До кого (е-маил):
Порака: