Никој не е како нив! Секој трет кинески телефон е подготвен за 5G мрежата


5 копии

Google побара од одобрението од Федералната комисија за комуникации на САД за „тајно“ да тестира нова генерација на безжичен интернет во САД. Во барањето се ...
| | веќе видена | слични

Првиот град во светот потполно покриен со 5G мрежата: Ова се деталите има дури 46.000 базни станициЈужниот кинески град Шенжен е првиот град во светот што е ...
| | веќе видена | слични

Останато

Вчерашниот ден донесе интересни случувања во делувањето на опозициската ВМРО-ДПМНЕ која во последниот период ги зајакна своите активности на улиците иако малку ...
сите 237 | | | веќе видена

Воведувањето на евтината тарифа на струјата го компензира ова зголемување на струјата. Вака некако премиерот Зоран Заев се обидува да објасни зошто ВМРО-ДПМНЕ ...
сите 206 | | | веќе видена

Силна словенечка поддршка за одржување на првата Меѓувладина конференција, која означува старт на пристапните преговори за Македонија со ЕУ до крајот на ...
сите 273 | | | веќе видена

Во врска со настаните кои се случија изминатите денови каде што беа нападнати полициски службеници, се огласи Европскиот полициски синдикат. „Најостро го ...
сите 22 | | | веќе видена

Будно ги следиме препораките на Комисијата за заразни болести и следствено, секогаш размислуваме за донесените одлуки, нивната оправданост и потребата за нивна ...
сите 125 | | | веќе видена

Мерките од четвртиот пакет се дефинирани. Тој претставува продолжение на претходните три и тежи 350 милиони евра, а одлуката треба денеска на седница да ја ...
сите 245 | | | веќе видена

Министерувањето на Филипче бележи уште еден смртен случај на здравствен работник, 117 починати и 3,166 новозаболени само за неполн месец, 722 починати и 2245 ...
сите 207 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Никој не е како нив! Секој трет кинески телефон е подготвен за 5G мрежата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: