Во првата половина од годинава во Битола се случиле 124 сообраќајни незгоди


Од почетокот на годината заклучно со месец јуни на територијата која што ја покрива СВР Битола, а тука спаѓаат градовите Битола, Прилеп, Ресен, Демир Хисар, ...
| | веќе видена | слични

Според податоците од МВР, од јануари до јуни се случиле над 3.200 сообраќајни незгоди. Најголемиот дел од нив бил во Скопје - 1343, најмалку пак во Куманово ...
| | веќе видена | слични

Во сообраќајна несреќа во гостиварското село Врапчиште повреден е мотоциклист. Возачот се здобил со тешки телесни повреди. Голем дел од сообраќајните несреќи ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Заклучно со минатиот месец, полициските службеници на СВР Тетово во тетовскиот регион изрекле вкупно 704 мерки за појаси, кои биле заокружени со соодветни ...
| | веќе видена | слични

Со делење на едукативни флаери и укажување за внимателно и бесбедно управување со возилата, сообраќајната полиција и Полициската станица од општа надлежност во ...
| | веќе видена | слични

Општинскиот совет за безбедност во сообраќајот на патиштата во соработка со мотоклуб „Мечки“ одржаа едукативно предавање, наменето за возачите на мотори. ...
| | веќе видена | слични

Секторот за внатрешни работи Тетово неделава ја почна сообраќајната воспитно-едукативна кампања за подигнување на сообраќајната свест и култура на возачите. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

СДСМ преку партиските активисти Марко Бислимовски и Панче Орцев ја контролира РКЕ. Бислимовски и Орцев не работат за интересите на народот, туку за интересите ...
сите 352 | | | веќе видена

Од следната среда, односно на 23 септември на работа се враќаат родителите на децата до шест години, лицата кои користеа продолжено породилно отсуство, додека ...
сите 356 | | | веќе видена

Координатор на пратеничката група на ДУИ ќе биде Изет Меџити, поранешниот градоначалник на Чаир. Во претходниот состав координатор на пратеничката група на ...
сите 329 | | | веќе видена

Не се знае колку јавни објекти имаат неисправна инсталација за противпожарна заштита, па затоа приоритет во годинашниот план на Дирекцијата за заштита и ...
сите 132 | | | веќе видена

Реална помош или популистичка мерка ќе биде новата платежна картичка која ја најави премиерот Зоран Заев, а која треба да се додели на пензионерите со пензии ...
сите 129 | | | веќе видена

Апсурди на македонската корона криза. Се функционира, само училиштата останаа затворени. Кога и дали ќе почнат учениците да одат на училиште? И најважното, ...
сите 198 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Во првата половина од годинава во Битола се случиле 124 сообраќајни незгоди

Од:
До кого (е-маил):
Порака: