Поскапува нафтата на меѓународните пазари

Цената на нафтата денеска забележа пад по медиумските наводи дека ОПЕК плус мора да го реши проблемот со вишокот дневна понуда од преку два милиона барели и по ...
| | веќе видена | слични

Австралиската авиокомпанија Квантас ервејс предупреди дека затворањето на сојузните граници сериозно го попречува опоравувањето на домашниот воздухопловен ...
| | веќе видена | слични

Норвешкиот пензиски фонд или т.н. фонд за стабилизација објави дека во првата половина на 2020 година забележал загуба на инвестициите од 188 милијарди ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Најголемите светски нафтени компании загубија скоро 90 милијарди долари во изминатите девет месеци, најмногу заради пандемијата на коронавирус.Во последните ...
| | веќе видена | слични
2 копии

ТУИ, најголемиот тур-оператор во светот, вели дека резервациите паднале за дури 81% меѓу јуни и почетокот на август во однос на истиот период во 2019 година, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Турскиот авиопревозник, Turkish Airlines прикажа загуба од 315,9 милиони долари во вториот квартал од оваа година, поради пандемијата, пренесува Daily Sabah. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Како малку да им беше малтретирањето на Ромите во Битола, па се најде уште еден „јунак“ кој почна прво нас да не навредува, од само за него разбирливи причини, ...
сите 148 | | | веќе видена

Ветувањето на актуелниот премиер на СДСМ, Зоран Заев државниот јавен обвинител да биде на предлог на опозицијата, дадено пред пет години, сега е неприфатливо ...
сите 128 | | | веќе видена

Бугарија останува доследна во поддршката на европската иднина на Северна Македонија, му рекол премиерот на Бугарија Бојко Борисов на премиерот Зоран Заев во ...
сите 325 | | | веќе видена

По консултација со Претседателот на Владата Зоран Заев и министерот за здравство Венко Филипче ги информираме родителите кои користат продолжено породилно ...
сите 201 | | | веќе видена

Министерството за внатрешни работи го потврди вчерашниот инцидент во болницата во Куманово. Во дневниот извештај на МВР се наведува дека во саботата во 09.07 ...
сите 232 | | | веќе видена

Нови 141 случај со Ковид-19 од 1.559 тестирања беа евидентирани во вчерашниот извештај на Министерството за здравство за изминати 24 часа. Починат е пациент од ...
сите 191 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Поскапува нафтата на меѓународните пазари

Од:
До кого (е-маил):
Порака: