Од ДУИ негираат дека е ПОСТИГНАТ ДОГОВОР ЗА ВЛАДА


Коалицијата СДСМ-ДУИ не е за напредок на државата, туку за продолжување на лагите, криминалот и корупцијата, изјави на денешната прес-конференција Дафина ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Артан Груби вели дека има добри планови за Насер Зибери кој беше кандидат за премиер од ДУИ но за тоа не се договорија Заев и Ахмети.- Кандидатот ќе дојде како ...
| | веќе видена | слични

ДУИ сепак има план за Насер Зибери кој не стана прв премиер Албанец. Организацискиот секретар на ДУИ, Артан Груби за Клан Косово изјави дека имаат многу добри ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Будно ги следиме препораките на Комисијата за заразни болести и следствено, секогаш размислуваме за донесените одлуки, нивната оправданост и потребата за нивна ...
сите 302 | | | веќе видена

Ставот на СДСМ дека сум опасност за европската перспектива е како оној на Хитлер за Евреите, вели Рашела Мизрахи од ВМРО-ДПМНЕ. Таа реагира на социјалните ...
сите 179 | | | веќе видена

Дарко ЈАНЕВСКИ Заев вели дека Бугарите го чувствувале Гоце Делчев како бугарски револуционер. И тоа било факт. И сега, како на некој како него да му објасниш ...
сите 225 | | | веќе видена

Незадоволството од здравствениот систем и долгите административни процедури, пациентите се почесто го покажуваат со зголемена агресија и зачестени физички ...
сите 61 | | | веќе видена

МПЦ очекува вселенскиот партијарх Вартоломеј позитивно да одговори на писмата на државниот врв за автоќефалноста на црквата. Нема ништо спорно и нема никакво ...
сите 79 | | | веќе видена

Андреј Жерновски, досегашниот заменик-министер за надворешни работи, на Фејсбук се прости од МНР и Владата, откако и официјално заврши неговата функција. Вчера ...
сите 297 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Од ДУИ негираат дека е ПОСТИГНАТ ДОГОВОР ЗА ВЛАДА

Од:
До кого (е-маил):
Порака: