Мицкоски: Владата веднаш по изборите економијата ја доведе во колапс


Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денеска објасни за лошата економска состојба во државата и за лошите политики што ги спроведува власта. Она што ...
| | веќе видена | слични
11 копии

Наместо посветеност на проблемите на граѓаните, функционерите на СДСМ се посветени на тоа каде на набават кокаин или кога да си купат имоти и апартмани вредни ...
| | веќе видена | слични
6 копии

-Министерот за здравство Венко Филипче изјавува дека опозицијата била виновна што бил блокиран кредитот од Светска Банка и дека постојано манипулира со ...
| | веќе видена | слични

Министерот за здравство Венко Филипче изјавува дека опозицијата била виновна што бил блокиран кредитот од Светска Банка и дека постојано манипулира со ...
| | веќе видена | слични
9 копии
3 копии

Институциите во државава се целосно нефункционални, бидејќи прв и единствен интерес на Зоран Заев и на неговите најблиски соработници е личното богатење, ...
| | веќе видена | слични
8 копии
4 копии

ВМРО ДПМНЕ со соопштение реагира дека лошо се менаџира здравствената и економската криза и дека, како што велат оттаму, Македонија со Заев тоне во сиромаштија. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

„Теретана“ не е случај за кој треба да одговара претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, одлучи нивното Обвинителство како што за „Хидроцентралите“ ...
сите 294 | | | веќе видена

Поминаа два дена откако Врховниот суд ја потврди четиригодишната затворска казна за поранешната министерка за внатрешни работи Гордана Јанкуловска и во ...
сите 132 | | | веќе видена

Билатералните проблеми не треба да бидат дел од преговарачката рамка за проширување на Европската Унија, смета германската амбасадорка во земјава, Анке ...
сите 392 | | | веќе видена

Викендов, собраниските служби ги објавија биографиите на замениците министри, предложени од Зоран Заев. На листата има лица со многу интересно минато и ...
сите 115 | | | веќе видена

Медиумите во Грција, изразија зголемен интерес за македонската делегација предводена од премиерот Заев за време на учеството на конференцијата на „Економист“ и ...
сите 244 | | | веќе видена

Нашите православни граѓани да бидат еднакви со останатите православни христијани во светот, побара шефот на државата од Вселенскиот партијарх, Вартоломеј. Во ...
сите 25 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мицкоски: Владата веднаш по изборите економијата ја доведе во колапс

Од:
До кого (е-маил):
Порака: