Цените на нафтата зајакнаа по саудискиот оптимизам за нејзина зголемена побарувачка

Цените на нафтата денеска зајакнаа, поддржани од саудискиот оптимизам за зголемената побарувачка во Азија и ветувањето на Ирак дека дополнително ќе ги намали ...
| | веќе видена | слични

За прв пат од почетокот на пандемијата во САД минатата недела, помалку од еден милион невработени лица аплицираа за помош, објави Американскиот секретаријат за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Министерството за енергетика на САД ја зголеми прогнозата за просечната цена на нафтата марка „Брент“ за оваа година до 41.42 долари за барел, се вели во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Програмата во која невработените Американци добиваа дополнителни 600 долари неделно стартуваше на почетокот од април, траеше до крајот на јули и чинеше 250 ...
| | веќе видена | слични

На Волстрит во понеделникот, индексот на Дау Џонс се зголеми за 1,3 проценти, на 27.791 бод, остварувајќи раст седми ден по ред, додека инвеститорите очекуваат ...
| | веќе видена | слични

Трамп потпиша извршни наредби за продолжување на бенефициите за невработеност на милиони работници, како последица на пандемијата Белата куќа денес ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

„Теретана“ не е случај за кој треба да одговара претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, одлучи нивното Обвинителство како што за „Хидроцентралите“ ...
сите 294 | | | веќе видена

Поминаа два дена откако Врховниот суд ја потврди четиригодишната затворска казна за поранешната министерка за внатрешни работи Гордана Јанкуловска и во ...
сите 132 | | | веќе видена

Билатералните проблеми не треба да бидат дел од преговарачката рамка за проширување на Европската Унија, смета германската амбасадорка во земјава, Анке ...
сите 392 | | | веќе видена

Викендов, собраниските служби ги објавија биографиите на замениците министри, предложени од Зоран Заев. На листата има лица со многу интересно минато и ...
сите 115 | | | веќе видена

Медиумите во Грција, изразија зголемен интерес за македонската делегација предводена од премиерот Заев за време на учеството на конференцијата на „Економист“ и ...
сите 244 | | | веќе видена

Нашите православни граѓани да бидат еднакви со останатите православни христијани во светот, побара шефот на државата од Вселенскиот партијарх, Вартоломеј. Во ...
сите 25 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Цените на нафтата зајакнаа по саудискиот оптимизам за нејзина зголемена побарувачка

Од:
До кого (е-маил):
Порака: