„Адидас“ со загуба од 333 милиони евра поради ковид-кризата

Реал Мадрид ќе мора да преземе ризичен потег и да ги намали платите за уште 10 проценти поради финансиската криза што ја предизвика пандемијата со ...
| | веќе видена | слични

Нема сомнение дека пандемијата на корона вирусот драстично ги промени нашите животни навики Бидејќи за прв пат во нашите животи најголемиот дел од времето го ...
| | веќе видена | слични

Со оглед на тоа дека прв пат луѓето поминаа дома, луѓето купуваа различни работи од фарби за коса, машинки за шишање и спортска опрема. Но, не сите трендови за ...
| | веќе видена | слични

Останато

„Теретана“ не е случај за кој треба да одговара претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, одлучи нивното Обвинителство како што за „Хидроцентралите“ ...
сите 294 | | | веќе видена

Министерството за внатрешни работи презема стандарди полициски оперативни мерки и активности, коментираат од МВР во врска со обвинувањата кои ги упати ...
сите 130 | | | веќе видена

Билатералните проблеми не треба да бидат дел од преговарачката рамка за проширување на Европската Унија, смета германската амбасадорка во земјава, Анке ...
сите 392 | | | веќе видена

Викендов, собраниските служби ги објавија биографиите на замениците министри, предложени од Зоран Заев. На листата има лица со многу интересно минато и ...
сите 115 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„Адидас“ со загуба од 333 милиони евра поради ковид-кризата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: