ВМРО-ДПМНЕ: Заев и Филипче бројат загубени животи додека лажат дека епидемијата е под контрола


Република Македонија е црна дупка во регионот и во Европа во однос на бројот на заразени и починати од корона вирусот, ова денеска преку соопштение до јавноста ...
| | веќе видена | слични

ВМРО ДПМНЕ со соопштение реагира дека лошо се менаџира здравствената и економската криза и дека, како што велат оттаму, Македонија со Заев тоне во сиромаштија. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

„Во едно деноноќие има 160 новозаразени и 3 починати. Со овие бројки Македонија и понатаму е црн рекордер во регионот на починати и зарзени лица на еден милион ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Факти кои го одбележаа денот: 1. Сеуште молк за сомнежот за испумпување на 21 милион евра од универзалниот снабдувач и струмичката фирма. 2. 55.000 граѓани, ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Неколку дена има целосен молк за сомнежот за испумпање на пари од универзалниот снабдувач на струја преку струмичка компанија за обезбедување поради што ...
| | веќе видена | слични

ВМРО-ДПМНЕ денеска излезе со нови детали од аферата испумпување пари за семејството Заеви. портпаролот на партијата Димче Арсовски на денешната прес- ...
| | веќе видена | слични

Поскапата струја значи повисоки приходи за универзалниот снабдувач и повеќе пари за струмичката фирма односно агенција за обезбедување, преку која што парите ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Зоран Заев во негова корист продолжува со кршење на Уставот. СДСМ и Заев продолжуваат на неславната пракса на кршење на Уставот, при што сега активен учесник е ...
| | веќе видена | слични
8 копии
повеќе

Останато

Будно ги следиме препораките на Комисијата за заразни болести и следствено, секогаш размислуваме за донесените одлуки, нивната оправданост и потребата за нивна ...
сите 302 | | | веќе видена

Ставот на СДСМ дека сум опасност за европската перспектива е како оној на Хитлер за Евреите, вели Рашела Мизрахи од ВМРО-ДПМНЕ. Таа реагира на социјалните ...
сите 179 | | | веќе видена

Дарко ЈАНЕВСКИ Заев вели дека Бугарите го чувствувале Гоце Делчев како бугарски револуционер. И тоа било факт. И сега, како на некој како него да му објасниш ...
сите 225 | | | веќе видена

Незадоволството од здравствениот систем и долгите административни процедури, пациентите се почесто го покажуваат со зголемена агресија и зачестени физички ...
сите 61 | | | веќе видена

МПЦ очекува вселенскиот партијарх Вартоломеј позитивно да одговори на писмата на државниот врв за автоќефалноста на црквата. Нема ништо спорно и нема никакво ...
сите 79 | | | веќе видена

Андреј Жерновски, досегашниот заменик-министер за надворешни работи, на Фејсбук се прости од МНР и Владата, откако и официјално заврши неговата функција. Вчера ...
сите 297 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВМРО-ДПМНЕ: Заев и Филипче бројат загубени животи додека лажат дека епидемијата е под контрола

Од:
До кого (е-маил):
Порака: