Арсовски: Универзалниот снабдувач на струја плаќа обезбедување по двојно повисоки цени од порано, дали разликата завршува во џебовите на власта?!


Неколку дена има целосен молк за сомнежот за испумпање на пари од универзалниот снабдувач на струја преку струмичка компанија за обезбедување поради што ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Република Македонија ја доби антреформската влада на чело со Зоран Заев. Оваа антиреформска влада наместо проекти и реформи со себе носи криминални афери. ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Христијан Мицкоски останува неодговорен и незрел политичар, кој нема доблест да се соочи со реалноста и да преземе одговорност и продолжува да ја држи ...
| | веќе видена | слични

Токму затоа Заев се бори за власт, за да може и понатаму да тера бизнисот на фамилијарниот картел и да може да се спаси од одговорност за кршењето на законите. ...
| | веќе видена | слични

Во текот на најголемата криза со пандемијата на коронавирусот Мицкоски се однесуваше деструктивно, ширеше лаги и невистини дека нема доволно тестови за ковид19 ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Неспособната тендер власт на Заев се интересира само за личното богатење, а не за здравјето на граѓаните и интересите на државата. Нов ден и нова трицифрена ...
| | веќе видена | слични

 Нов ден и нова трицифрена бројка на нови заразени. Последното деноноќие има 115 заразени и 3 починати лица. Македонија со овие бројки останува црн рекордер по ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Факти на денот: 1. Семејството Бочварски од Штип ги шири тендер зделките во Министерството за транспорт и врски. 2. Блокирани над 100.000 сметки, 40.000 ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Кај Kомисијата за заразни болести сепак нема расположение да одобри целодневна настава со физичко присуство на учениците од прво до трето одделение но утре ќе ...
сите 405 | | | веќе видена

Министерството за внатрешни работи презема стандарди полициски оперативни мерки и активности, коментираат од МВР во врска со обвинувањата кои ги упати ...
сите 130 | | | веќе видена

Би потсетил дека ВМРО-ДПМНЕ имаше три барања по однос на овие протести, првото барање да се снижи цената на струјата која што е навистина скапа во однос на ...
сите 189 | | | веќе видена

Билатералните проблеми не треба да бидат дел од преговарачката рамка за проширување на Европската Унија, смета германската амбасадорка во земјава, Анке ...
сите 379 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Арсовски: Универзалниот снабдувач на струја плаќа обезбедување по двојно повисоки цени од порано, дали разликата завршува во џебовите на власта?!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: