Уште четири европски држави со мерки за туристите од Шпанија

Шпанија ги затвори дискотеките и ноќните клубови, ги ограничи работните часови на рестораните и кафулињата и го забрани пушењето на улиците по значително ...
| | веќе видена | слични

Шпанија ги затвори дискотеките и ноќните клубови, го ограничи работното време на рестораните и кафулињата и го забрани пушењето на улиците по зголемување то ...
| | веќе видена | слични

Шпанија ги затвори дискотеките и ноќните клубови, го ограничи работното време на рестораните и кафулињата и забрани пушење на улиците откако значително порасна ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Две автономни управи во Шпанија воведоа забрана за пушење на отворен јавен простор како мерка против пораст на нови случаи на зараза со коронавирус. Забраната ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во Шпанија потврдени се 2.935 нови случаи на коронавирус, што е голем скок во однос на претходниот ден кога се регистрирани 1.690 нови случаи, објави шпанското ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Галиција, провинција во северозападна Шпанија, забрани пушење на улици и јавни места како што се кафе-тераси за да го спречи ширењето на коронавирусот, а ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

- Политичар кој се плаши од својот народ треба веднаш да се спакува и да ја напушти политиката. Лидерство се покажува и во добри и во лоши моменти. ...
сите 19 | | | веќе видена

Генералниот секретар на СДСМ, Љупчо Николовски, на изборната конференција на СДСМ Охрид, по која општинската организација доби нов претседател и ново ...
сите 155 | | | веќе видена

„Балканот повеќе не е темпирана бомба, туку симбол на пријателство, а регионалната иницијатива „Отворен Балкан" создава многу можности за подобар живот на ...
сите 291 | | | веќе видена

Во големиот шумски пожар што избувна на Пелопонез кај Патра, пет лица се повредени, а десетина куќи се изгорени, соопшти грчката цивилна заштита. Повредените ...
сите 139 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Уште четири европски држави со мерки за туристите од Шпанија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: