ФАКТОР НА ДЕНОТ: Конституирано Собранието, се преговара за Влада

3 копии

Новиот коалициски партнер на Зоран Заев, Мендух Тачи со години е на црната листа на САД. Тие неодамна ја обзнанија постизборната коалиција во владата која би ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Средбата меѓу лидерот на СДСМ, Зоран Заев и лидерот на ДПА, Мендух Тачи, во клубот на пратениците во Скопје донела конкретно барање како предуслов за влез во ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Демогратската Партија на Албанците начелно го прифатила предлогот на СДСМ да биде дел од нова владина коалиција, но било договорено да се формираат работни ...
| | веќе видена | слични
3 копии

СДСМ на ДПА и понудил да биде дел од нова владина коалиција. Демократската партија на Албанците начелно е согласна да биде дел од Владата, но било договорено ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Мендух Тачи, претседател на Демократската партија на Албанците (ДПА), ја прифати понудата од Зоран Заев, лидерот на СДСМ, да биде дел од новата влада, објави ...
| | веќе видена | слични

Останато

Охрид, 19. септември 2020 (ИНПРЕС) – Во интерес на правовремено и точно информирање на населението кое живее на подрачјето на општините Охрид, Дебрца, Струга, ...
сите 558 | | | веќе видена

Во тетовско продолжуваат протестите против поскпапувањето на струјата. Попладнево протестите се проширија и во руралните средини како Челопек, Општина ...
сите 207 | | | веќе видена

Во Договорот стои дека заедничката Комисија треба да работи врз основа на факти, а не врз мислење и тука да се зема во предвид комунистичката идеологија. Наука ...
сите 267 | | | веќе видена

Првиот вицепремиер Артан Груби, кој денеска присуствуваше на настан по повод завршување на проектот за гасификација на болницата во Чаир, одговарајќи на ...
сите 165 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ФАКТОР НА ДЕНОТ: Конституирано Собранието, се преговара за Влада

Од:
До кого (е-маил):
Порака: