Дваесет и седумгодишно момче од Битола почина од коронавирус

6 копии

Дваесет и двегодишниот пациент од Скопје, кој е еден од шесте починати од Ковид-19 во изминатите 24 часа, имал Даунов синдром, информираа за МИА од ...
| | веќе видена | слични

22 годишното момче кое почина од Ковид-19 имало Даунов синдром, потврдија за НОВА, од Министерството за здравство. Почина синоќа во 21 часот во ГОБ„8 ...
| | веќе видена | слични

Во изминатите 24 часа битката со корона вирусот ја изгуби и 22-годишно момче. Според информациите на „Фокус“, момчето уште на 16 јули било примено на болничко ...
| | веќе видена | слични

Претходната болест од која се лекувало 27-годишното момче од Битола кое денес почина од КОВИД-19, иако била малигна, не придонела тој да биде поосетлив на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот на Република Северна Македонија, Стево Пендаровски, вечерва ќе присуствува и ќе се обрати на свеченото отворање на јубилејното 60-то издание на ...
сите 235 | | | веќе видена

Собранието е веќе конституирано и тече рокот од 10 дена за доделување на мандатот за состав на Влада, вели министерката за правда во заминување Рената ...
сите 258 | | | веќе видена

Охрид, 6. август 2020 (ИНПРЕС) – Од над 30 капалишта кои ги има во регистарот на Охридското крајбрежје, само 16 се безбедни, согласно Правилникот за видот и ...
сите 139 | | | веќе видена

Во знак на благодарност за нивниот ангажман, Исламската верска заедница донираше пакети со месо од курбаните во Гостивар на медицинските сестри Албанки. ...
сите 134 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Дваесет и седумгодишно момче од Битола почина од коронавирус

Од:
До кого (е-маил):
Порака: