Испиша нова страница: Дончиќ постави нов рекорд во НБА лигата (ВИДЕО)


Тимот на Далас Маверикс не успеа да слави над Хјустон Рокетс во тексашкото дерби кое се одигра во Орландо, Флорида. „Ракетите“ по дополнителните минути славеа ...
| | веќе видена | слични

По лошиот рестарт на сезоната и трите порази во серија, Сакраменто оваа вечер се избори за првиот триумф пост корона паузата, а најзаслужни за тоа беа Богдан ...
| | веќе видена | слични

Сакраменто кингс го совлада Њу Орлеанс пеликанс со 140-125, и тоа најмногу по заслуга на српскиот бек Богдан Богдановиќ кој ја прикажа најдобрата игра откако е ...
| | веќе видена | слични

Сакраменто Кингс ја запиша првата победа по рестартот на НБА сезоната, откако денес го надигра Њу Орлеанс Пеликанс (140-125). Најдобар поединец кај „кралевите“ ...
| | веќе видена | слични

Лука Дончиќ издоминира во секој поглед на вчерашниот меч во Орландо и со 34 поени, 20 скокови и 12 асистенции испиша историја во НБА лигата, но во драматичната ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Далас и Сакраменто синоќа одиграа неизвесен натпревар кој го добија Маверикс во продолженија со 114:110. Најзаслужен за триумфот беше се знае кој. Словенечката ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот на Република Северна Македонија, Стево Пендаровски, вечерва ќе присуствува и ќе се обрати на свеченото отворање на јубилејното 60-то издание на ...
сите 235 | | | веќе видена

Собранието е веќе конституирано и тече рокот од 10 дена за доделување на мандатот за состав на Влада, вели министерката за правда во заминување Рената ...
сите 255 | | | веќе видена

Охрид, 6. август 2020 (ИНПРЕС) – Од над 30 капалишта кои ги има во регистарот на Охридското крајбрежје, само 16 се безбедни, согласно Правилникот за видот и ...
сите 139 | | | веќе видена

Во знак на благодарност за нивниот ангажман, Исламската верска заедница донираше пакети со месо од курбаните во Гостивар на медицинските сестри Албанки. ...
сите 134 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Испиша нова страница: Дончиќ постави нов рекорд во НБА лигата (ВИДЕО)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: