Фрлено шише со запалива течност во двор од куќа во Прилепско

4 копии

На 22.07.2020 околу 23:45 часот на ул.„Седек Костовски“ во Гостивар, полициски службеници на СВР Тетово-Одделeние за внатрешни работи Гостивар го лишиле од ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Жител на кочанското село Уларци од вчера е во државен карантин. Станува збор за З.Н. (45) кој од неговиот дом е спроведен до хотел во Скопје поради ...
| | веќе видена | слични

МВР информираше дека вчера во 13:15 часот во СВР Скопје било пријавено дека на локален пат од село Копаница кон село Рашче, 27-годишниот Д.М. од Скопје, додека ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот на Собранието, Талат Џафери во емисијата „10 МИНУТИ“ на ТВ21 истакна дека според Деловникот, неуставно е доделувањето на мандат без да има избран ...
сите 654 | | | веќе видена

Организацијата вели дека дека пристапот до вода, образование, здравствена заштита, како и до домовите, би можел да биде ограничен Најмалку три деца се убиени, ...
сите 641 | | | веќе видена

СДСМ ги продолжува сериозните разговори за формирање стабилно парламентарно мнозинство и за владина коалиција со полн, четиригодишен, стабилен мандат. Новата ...
сите 143 | | | веќе видена

УШТЕ НЕМА ДОГОВОР ЗА ВЛАДА Христијан Мицкоски, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, на денешната прес-конференција, одговарајќи на новинарско прашање, рече дека имал само ...
сите 124 | | | веќе видена

Педалините се едни од најнебезбедните пловни објекти по езерата во земјава зашто многу често не се почитуваат законските одредби за заштита, велат експерти од ...
сите 72 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Фрлено шише со запалива течност во двор од куќа во Прилепско

Од:
До кого (е-маил):
Порака: