ЗЕМЈАТА ЈА НАРЕКУВАА „БЛЕСКАВА ЅВЕЗДА“: Сега е во најдлабока рецесија откако стекна независност од Малезија

Сингапур e во најтешката рецесија во историјата. Експертите велат дека Сингапур е погоден од најтешка рецесија од 1965 година кога земјата стекна независност ...
| | веќе видена | слични

Производителот на чоколади „Lindt & Spruengli“ соопшти дека очекува продажбата да се намали за 5-7% во текот на оваа година, пред да закрепне следната година. ...
| | веќе видена | слични

Портфолио менаџерите во Генерали Инвестментс составија резиме за тековните случувања кои влијаат врз пазарот на капитал и актуелни совети за инвеститорите. ...
| | веќе видена | слични

Гигантот „Кока-кола“ забележа најголем пад на прилагодената заработка во второто тримесечје, во последните 25 години и на годишно ниво достигнува дури 33 ...
| | веќе видена | слични

Прогнозата на Европската комисија за траекторијата на македонската економија до крајот на годината е – преживување. Ова и не е зачудувачки, ако се погледнат ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Компанијата „Кока-кола“ денеска соопшти дека во вториот квартл има пад на добивката за 33 отсто по акција на годишно ниво, но оти е регистрирано подобрување на ...
| | веќе видена | слични

Глобалното инвестирање во недвижнини опадна за 33% во првата половина од годинава, како резултат на пандемијата на новиот коронавирус и поради мерките за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот на Независниот синдкат на камионските работници Страшо Јованов, тврди дека екс-министерката за труд и социјална политика Мила Царовска е ...
сите 226 | | | веќе видена

Граѓаните на Тетово за в четврток најавија протест на кој како што велат ќе го изразат револтот од одлуката на Регулаторната комисија за енергетија да се ...
сите 267 | | | веќе видена

На конститутивната седница не беше избран новиот собраниски спикер бидејќи се чека на предлог од новото парламентарно мнозинство.И СДСМ и ВМРО – ДПМНЕ ...
сите 284 | | | веќе видена

Поранешната обвинителка од СЈО, Ленче Ристоска вчера вечерта преку Фејсбук силно реагираше на изјават на претседателот Стево Пендаровски од Пелинце, кој кажа ...
сите 246 | | | веќе видена

Како се ситни времето за конституирање на Собранието и за формирање на нова влада, така се разгорува битката во албанскиот политички блок за тоа кој ќе биде ...
сите 30 | | | веќе видена

Во знак на благодарност за нивниот ангажман, Исламската верска заедница донираше пакети со месо од курбаните во Гостивар на медицинските сестри Албанки. ...
сите 111 | | | веќе видена

Силно невреме го зафати Скопје попладнево. Град со големина на орев паѓаше во неколку населби и делови од градот. Во други, невремето е со послаб интензитет. ...
сите 302 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ЗЕМЈАТА ЈА НАРЕКУВАА „БЛЕСКАВА ЅВЕЗДА“: Сега е во најдлабока рецесија откако стекна независност од Малезија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: