Во Радовиш пријавено дека две малолетнички се исчезнати

4 копии

На 20.07.2020 во 14.00 часот во СВР Скопје, 41 - годишна жена од Скопје пријавила обљуба врз нејзината 13 - годишна ќерка.Според пријавеното, кон крајот на ...
| | веќе видена | слични
6 копии
3 копии

Полицијата информира дека во село Горно Количани од полициски службеници од Полициска станица Драчево биле пронајдени двете малолетни деца и вратени кај ...
| | веќе видена | слични
4 копии
3 копии
5 копии

Во Кавадарци викендов било пронајдено 14 годишно дете кое од Јавна установа за згрижување на деца со воспитно социјални проблеми и нарушено поведение се ...
| | веќе видена | слични

-Во саботата околу 23.30 часот, полициски службеници од Полициската станица Кавадарци, на ул.„7-ми Септември" во Кавадарци го пронашле четиринаесетгодишното ...
| | веќе видена | слични
7 копии
2 копии
повеќе

Останато

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев, истакна дека во вториот круг од локалните избори ќе го поддржи Фатмир Дехари за градоначалник на Кичево во борбата против ...
сите 280 | | | веќе видена

Актерот Алек Болдвин присуствуваше на приватна комеморација за Халина Хачинс, снимателката која случајно ја уби на снимањето на новиот филм, заедно со ...
сите 123 | | | веќе видена

Институционалната поставеност и правната рамка на процесите за јавни набавки во Северна Македонија во голема мера се усогласени со законодавството на ЕУ, но ...
сите 313 | | | веќе видена

Кочани е важен град во Источна Македонија, центар на македонскиот Исток и зато е важно да продолжи по вистинскиот пат. А вистинскиот пат е со СДСМ и Николчо ...
сите 282 | | | веќе видена

-До Општинската изборна комисија за вториот круг локални избори, во Кичево се доставени рекорден број барања на лица болни и изнемоштени кои побарале своето ...
сите 472 | | | веќе видена

На вечерашниот мини митинг во Вевчани, кандидатот за градоначалник Спасе Кочовски, истакна дека вевчанци веќе се определија за нова иднина, на 31-ви октомври ...
сите 121 | | | веќе видена

На мојата денешна посета на Ново Лисиче, изразив благодарност до граѓаните за поддршката што ми ја дадоа во првиот круг на изборите и што овозможија на тој ...
сите 323 | | | веќе видена

Независниот кандидат за градоначалник од иницијативата „За наше Куманово“, Максим Димитриевски на денешната прес-конференција кажа дека никогаш не ги делел ...
сите 211 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Во Радовиш пријавено дека две малолетнички се исчезнати

Од:
До кого (е-маил):
Порака: