Технолошки гигант ќе вложи милијарда долари во економско опоравување на Италија

Американскиот технолошки гигант „Гугл“ објави дека во наредните пет години има намера да вложи повеќе од 900 милиони долари за помош на Италија во економското ...
| | веќе видена | слични

Глобалното инвестирање во недвижнини опадна за 33% во првата половина од годинава, како резултат на пандемијата на новиот коронавирус и поради мерките за ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Владите ширум светот можеби нема да имаат друг избор освен да ги зголемат трошоците за поддршка на фирмите и домаќинствата и во следната година, наведува ...
| | веќе видена | слични

Сингапур e во најтешката рецесија во историјата. Експертите велат дека Сингапур е погоден од најтешка рецесија од 1965 година кога земјата стекна независност ...
| | веќе видена | слични

Американската софтверска компанија „Microsoft“ објави дека ја намалува својата работна сила низ целиот свет и нејзините тимови во моментот кога компанијата ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Главен ризик за економско закрепнување на САД е повторното појавување на случаи на заразени со Ковид-19 што би принудило повторно деловно затворање, предупреди ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Најавата за поскапување на струјата за 7.4% предизвика низа реакции. На социјалните мрежи за утре се најавени протести во Скопје, Тетово и Гостивар. Протестот ...
сите 271 | | | веќе видена

СДСМ почнува сериозни разговори за формирање стабилно мнозинство и Влада која движи брзо напред по европскиот пат, патот на економијата и правдата, соопштија ...
сите 371 | | | веќе видена

На социјалните мрежи се шири видео од Бејрут, на кое се гледа како татко се обидува да го заштити и смири синот по огромната експлозија во која загинаа повеќе ...
сите 198 | | | веќе видена

Kои заклучоци може да се извлечат од вчерашната конститутивна седница на Собранието на Македонија? Прво, истата се уште не е завршена, туку е прекината после ...
сите 248 | | | веќе видена

Пехчево и Валандово се два македонски града кои немаат ниту еден активен случај на коронавирус. И двете се мали општини со по неколку илјади жители. Од ...
сите 399 | | | веќе видена

Претседателот на Република Северна Македонија, Стево Пендаровски, вечерва ќе присуствува и ќе се обрати на свеченото отворање на јубилејното 60-то издание на ...
сите 225 | | | веќе видена

Поранешната обвинителка од СЈО, Ленче Ристоска вчера вечерта преку Фејсбук силно реагираше на изјават на претседателот Стево Пендаровски од Пелинце, кој кажа ...
сите 23 | | | веќе видена

Во знак на благодарност за нивниот ангажман, Исламската верска заедница донираше пакети со месо од курбаните во Гостивар на медицинските сестри Албанки. ...
сите 109 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Технолошки гигант ќе вложи милијарда долари во економско опоравување на Италија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: