Рецесијата се продлабочува – можен распад на Еврозоната?


3 копии
2 копии
2 копии
3 копии
3 копии

Лидерите на Европската Унија утрово постигнаа договор за буџет од 1,82 трилиони евра во кој е вклучен пакет за опоравување од кризата поради Ковид-19. ...
| | веќе видена | слични

Лидерите на 27-те земји членки на Европската унија рано утринава, на петтиот ден од самитот постигнаа договор за планот за оживување на економијата во Унијата ...
| | веќе видена | слични

Водачите на Европската Унија утрово постигнаа договор за огромниот фонд за економско заздравување од кризата со коронавирусот, тежок 750 милијарди евра. Фондот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Протестите во Либан поради големата експлозија во Бејрут продолжија и вечерва, иако Владата на Хасан Диаб си даде оставка. Протестите во Либан започнаа само ...
сите 650 | | | веќе видена

ЗАЕВ И АХМЕТИ НЕ СЕ ДОГОВОРИЈА Разговорите продолжуваат, изјави попладнево Зоран Заев, лидерот на СДСМ по средбата со Али Ахмети, претседателот на ДУИ во ...
сите 241 | | | веќе видена

Педалините се едни од најнебезбедните пловни објекти по езерата во земјава зашто многу често не се почитуваат законските одредби за заштита, велат експерти од ...
сите 124 | | | веќе видена

Течат последните неколку дена во кој претседателот Пендаровски треба да го даде мандатот за формирање на влада согласно резултатите од изборите на 15 јули. ...
сите 322 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Рецесијата се продлабочува – можен распад на Еврозоната?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: