ДЕТАЛИ: Каква е состојбата по општини по број на заразени во Македонија

Најмногу пациенти заразени со Ковид-19 се уште има во Скопје, односно во главниот град се регистрираат 1.880 активни случаи. Од скопските општини се уште на ...
| | веќе видена | слични

Досега во Скопје заразени се вкупно 4.297 лица, од кои активни се 1.880 случаи. Активните случаи по општини во Скопје денеска изгледааат вака: (по завршување ...
| | веќе видена | слични

Се успева ли да се стави под контрола состојбата со заразата од коронавирусот во скопската општина Чаир. Според последните податоци од Министерството за ...
| | веќе видена | слични
10 копии
2 копии

Бројот на заразени од коронавирус во Скопје достигна 4271. Од овие случаи активни се 1885.Активни случаи по општини Скопје денеска (по завршување на ...
| | веќе видена | слични

Корона кризата излегува од контрола. На почетокот на пандемијата Филипче го смируваше народот дека пикот во Македонија ќе се достигне со најмногу 2000 ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот на Собранието, Талат Џафери во емисијата „10 МИНУТИ“ на ТВ21 истакна дека според Деловникот, неуставно е доделувањето на мандат без да има избран ...
сите 654 | | | веќе видена

Организацијата вели дека дека пристапот до вода, образование, здравствена заштита, како и до домовите, би можел да биде ограничен Најмалку три деца се убиени, ...
сите 641 | | | веќе видена

СДСМ ги продолжува сериозните разговори за формирање стабилно парламентарно мнозинство и за владина коалиција со полн, четиригодишен, стабилен мандат. Новата ...
сите 143 | | | веќе видена

УШТЕ НЕМА ДОГОВОР ЗА ВЛАДА Христијан Мицкоски, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, на денешната прес-конференција, одговарајќи на новинарско прашање, рече дека имал само ...
сите 124 | | | веќе видена

Педалините се едни од најнебезбедните пловни објекти по езерата во земјава зашто многу често не се почитуваат законските одредби за заштита, велат експерти од ...
сите 72 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ДЕТАЛИ: Каква е состојбата по општини по број на заразени во Македонија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: