Вработените во Ford бараат компанијата да престане да прави полициски возила

Вработените во Ford побарале од раководството на компанијата да престане со производство и продажба на полициски возила, пренесува The Verge. Националните ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Предвесник: по Ascona целaта гама на модели на Opel доби каталитички конвертори Комплицирано работење: Ascona беше значително изменета за три насочен ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Пред триесет и пет години, ерата на каталитичкиот конвертор започна во Opel. Во 1985 година, Opel Ascona 1.8i беше првиот германски автомобил со каталитички ...
| | веќе видена | слични
3 копии
3 копии

Останато

Претседателот на Собранието, Талат Џафери во емисијата „10 МИНУТИ“ на ТВ21 истакна дека според Деловникот, неуставно е доделувањето на мандат без да има избран ...
сите 654 | | | веќе видена

Организацијата вели дека дека пристапот до вода, образование, здравствена заштита, како и до домовите, би можел да биде ограничен Најмалку три деца се убиени, ...
сите 641 | | | веќе видена

СДСМ ги продолжува сериозните разговори за формирање стабилно парламентарно мнозинство и за владина коалиција со полн, четиригодишен, стабилен мандат. Новата ...
сите 143 | | | веќе видена

УШТЕ НЕМА ДОГОВОР ЗА ВЛАДА Христијан Мицкоски, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, на денешната прес-конференција, одговарајќи на новинарско прашање, рече дека имал само ...
сите 124 | | | веќе видена

Педалините се едни од најнебезбедните пловни објекти по езерата во земјава зашто многу често не се почитуваат законските одредби за заштита, велат експерти од ...
сите 72 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Вработените во Ford бараат компанијата да престане да прави полициски возила

Од:
До кого (е-маил):
Порака: