Рекордни 26.506 нови случаи на Ковид-19 во Индија

Каталонските власти апелираа граѓаните на Барселона да не ги напуштаат своите домови и да не се собираат во групи поголеми од десет лица откако во овој регион ...
| | веќе видена | слични
2 копии
3 копии

Австралискиот премиер Скот Морисон побара следната седница на Парламентот, планирана за почетокот на август, да биде откажана поради повторно ширење на ...
| | веќе видена | слични

Според последните податоци, во светот досега се регистрирани 14.058.847 лица заразени со новиот коронавирус. Од нив починале 595.001, а оздравеле 8.360.756 ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Фирмата „Викторија Инвест“ од Албанија со седиште во скопската општина Карпош, која што добила најмногу пари од државата, а не им исплатила на своите вработени ...
сите 218 | | | веќе видена

Организацијата на потрошувачите на Македонија (ОПМ) е против покачувањето на електричната енергија од 7,4 проценти која ја утврди Регулаторната Комисија за ...
сите 226 | | | веќе видена

Надлежноста за следење на изборите не е нешто ново за ДКСК, но со новиот закон надлежностие се многу зголемени, со рокови околу евентуални приговори. Законот ...
сите 82 | | | веќе видена

Одбележувањето на муслимански празник Курбан бајрам во гостиварскиот крај поминува во соглсност со препораките за заштита од коронавирусот и насоките на ИВЗ за ...
сите 102 | | | веќе видена

Јувентус загуби од Рома на својот стадион во Торино, но тоа не ја наруши позитивната атмосфера кај „бјанконерите“, кои по натпреварот го прославија ...
сите 113 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Рекордни 26.506 нови случаи на Ковид-19 во Индија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: