Мицкоски: Ако заокружите за СДСМ, заокружувате за распарчена Македонија


Ве гледам вечерва и во вас гледам голема одлучност, голема победа се најавува на 15 јули, рече во својот говор во Гевгелија, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска на прва прес-конференција по вчерашните предвремени избори истакна дека опозициската партија го има ...
| | веќе видена | слични
10 копии

Христијан Мицкоски е поразен политичар кој го потценува народот, Македонците, Албанците и другите, велат од СДСМ. „Изгубен е во сопствените заблуди, па ...
| | веќе видена | слични

На неговата прва прес конференција по изборите, најавивнатрепартиска анализа на резултатите за да увидат зошто граѓаните се разочарани од ВМРО ДПМНЕ, но и ...
| | веќе видена | слични

Лидерот на најголемата опозициска партија, Христијан Мицкоски, на денешната прес-конференција рече дека лично ќе се заложи за да се направи анализа во кој дел ...
| | веќе видена | слични

СДСМ преку официјална реакција денеска побара од лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкопски, да си замине од политиката, откако тој на денешната ...
| | веќе видена | слични

СДСМ реагира на прес-конфренцијата на лидерот на ВМРО ДПМНЕ Христијан Мицкоски и во партиско соопштение вели дека Мицкоски повторно го потцени народот. За СДСМ ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски најави дека во деновите што следат ќе се отворат преговори со сите политички субјекти, по што ќе се види како ќе се ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски кој вчеравечер по изборниот ден не и се обрати на јавноста и денес за првпат ги искоментира резултатите, рече ...
| | веќе видена | слични

Народот се определи за промени и за тоа дека живееме во реалност која е тешка и мачна за граѓаните. Има еден непобитен факт, таа мачна и тешка реалност донесе ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Протестите во Либан поради големата експлозија во Бејрут продолжија и вечерва, иако Владата на Хасан Диаб си даде оставка. Протестите во Либан започнаа само ...
сите 650 | | | веќе видена

ЗАЕВ И АХМЕТИ НЕ СЕ ДОГОВОРИЈА Разговорите продолжуваат, изјави попладнево Зоран Заев, лидерот на СДСМ по средбата со Али Ахмети, претседателот на ДУИ во ...
сите 241 | | | веќе видена

Педалините се едни од најнебезбедните пловни објекти по езерата во земјава зашто многу често не се почитуваат законските одредби за заштита, велат експерти од ...
сите 123 | | | веќе видена

Течат последните неколку дена во кој претседателот Пендаровски треба да го даде мандатот за формирање на влада согласно резултатите од изборите на 15 јули. ...
сите 322 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мицкоски: Ако заокружите за СДСМ, заокружувате за распарчена Македонија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: