СДСМ: На Мицкоски му се смее цела јавност, вели дека победил со 2-3 пратеника во минус

Христијан Мицкоски е поразен политичар кој го потценува народот, Македонците, Албанците и другите, велат од СДСМ. „Изгубен е во сопствените заблуди, па ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Како што вообичаено е случај во Македонија, преговорите за формирање на идната владина коалиција по парламентарните избори одржани на 15 јули, најверојатно ќе ...
| | веќе видена | слични

„... Лидерот на СДСМ има право да ги употреби сите легитимни средства за да ја оствари посакуваната цел, да се врати во премиерскиот кабинет. Тоа е смислата на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Промените на Статутот на ВМРО-ДПМНЕ, претставени како значаен чекор кон демократизација на партијата, не сменија ништо во ставот на голем број членови на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Повторно се затвора главниот град на Чиле, Сантијаго и покрај доброто темпо на вакцинацијата. Здравствените власти најавија повторно затворање на ...
сите 752 | | | веќе видена

Премиерот, Зоран Заев, денеска имаше средба со амбасадорката на Соединетите Американски Држави, Кејт Брнз, при што во фокусот на разговорите беше извршната ...
сите 300 | | | веќе видена

Цела Македонија со нетрпеливост и возбуда ја чека недела, кога во 18.00 часот, македонската фудбалска репрезентација ќе го има својот прв настап на едно големо ...
сите 276 | | | веќе видена

Претседателот на Бугарија Румен Радев оствари телефонски разговор со американскиот државен секретар Ентони Бликен, по иницијатива на шефот на дипломатијата на ...
сите 116 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

СДСМ: На Мицкоски му се смее цела јавност, вели дека победил со 2-3 пратеника во минус

Од:
До кого (е-маил):
Порака: