Ахмети: Заев ме измори, постојано ми се јавува за да ми се извинува за кажаното дека ДУИ ќе оди во опозиција


Претседателот на ДУИ, Али Ахмети вели дека Зоран Заев, после секоја изјава против ДУИ, му се јавува да му се извини дека не го мислет тоа што го кажа и дека ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Демократската Унија за Интеграција изразува жалење за денешните коментари на претседателот на Социјал Демократскиот Сојуз на Македонија и наш актуелен владин ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Демократската Унија за Интеграција изрази жалење за коментарите на претседателот на СДСМ, Зоран Заев кој денеска упати остри критики за дел од кадарот на ДУИ. ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Претседателот на Демократската унија за интеграција Али Ахмети денеска пред Парламентот изјави дека кандидатот за прв премиер Албанец Насер Зибери нема ниту ...
| | веќе видена | слични
2 копии
3 копии

Каде е Бранко Црвенковски пред претстојните избори, кога, во среда Македонија ја бира новата Влада? Иако досега знаел јавно да даде поддршка на партијата со ...
| | веќе видена | слични

Цетралниот изборен штаб на Демократската унија за интеграција синоќа ја претстави својата изборна програма во Охрид каде лидерот на партијата посочи дека ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот на Независниот синдкат на камионските работници Страшо Јованов, тврди дека екс-министерката за труд и социјална политика Мила Царовска е ...
сите 226 | | | веќе видена

Поранешната обвинителка од СЈО, Ленче Ристоска вчера вечерта преку Фејсбук силно реагираше на изјават на претседателот Стево Пендаровски од Пелинце, кој кажа ...
сите 246 | | | веќе видена

Во знак на благодарност за нивниот ангажман, Исламската верска заедница донираше пакети со месо од курбаните во Гостивар на медицинските сестри Албанки. ...
сите 111 | | | веќе видена

Претседателот на ДУИ Али Ахмети денеска по завршување на конститутивната седница на Собранието изјави дека преговорите за формирање нова влада може да почнат, ...
сите 170 | | | веќе видена

„Во белиот дворец се уште не можат да се помират со поразот што го доживеаја на 15 јули и затоа ВМРО-ДПМНЕ секојдневно бара ново алиби. Колку и да се обидува ...
сите 22 | | | веќе видена

СВР Битола - Одделението за криминалистичка полиција, во соработка со Единицата за крвни и сексуални деликти од Секторот за општ и насилен криминал во БЈБ и ...
сите 255 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ахмети: Заев ме измори, постојано ми се јавува за да ми се извинува за кажаното дека ДУИ ќе оди во опозиција

Од:
До кого (е-маил):
Порака: