Заев потврди дека МОЖНА Е КОАЛИЦИЈА СДСМ И ДУИ ПОСЛЕ ИЗБОРИТЕ


Лидерот на СДСМ Зоран Заев во интервју за Радио Слободна Европа изјави дека жали за поддршката што му ја дале на градоначалникот на Струга од редовите на ДУИ ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Претседателот на СДСМ Зоран Заев во неделното интервју на Радио Слободна Европа вели дека жали што на локалните избори поддржале некои кандидати на ДУИ. Тој го ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Предвремените парламентарни избори во Република Македонија ќе се одржат на 15 јули 2020 година. Изборите првично беа закажани да се одржат на 12 април 2020 ...
| | веќе видена | слични

Си поставивте цел генерално да ја победите ВМРО-ДПМНЕ и да го победите вашиот коалиционен партнер ДУИ во шестата изборна единица. Ако ви беше толку тешко со ...
| | веќе видена | слични

Првото нешто што им паѓа на ум на политичарите е невработеност, па затоа сите во своите програми имаат приоритетни мерки околу сузбивање на невработеноста, ...
| | веќе видена | слични
5 копии
повеќе

Останато

Поради тесните резултати од предвремените парламентарни избори, ќе биде многу тешко да се создаде трајно и стабилно парламентарно мнозинство, а со тоа и и ...
сите 702 | | | веќе видена

Марко Бислимовски, претседателот на Регулаторната комисија за енергетика, во денешното интервју за „Радио Слободна Европа“ вели дека со покачувањето на цената ...
сите 271 | | | веќе видена

Новиот тренер на Јувентус, Андреа Пирло полека почна да ги презема работите во свои раце и да работи на подобрување на атмосферата во клубот. Јасно е дека ...
сите 184 | | | веќе видена

Педалините се едни од најнебезбедните пловни објекти по езерата во земјава зашто многу често не се почитуваат законските одредби за заштита, велат експерти од ...
сите 87 | | | веќе видена

Од утре следува период кога во претпладневните часови ќе преовладува сончево време, а во попладневните на повеќе места ќе биде нестабилно со пороен дожд и ...
сите 362 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ денеска со претставка до Антикорупциска. Бараат како што велат комсијата да поведе постапка за злоупотребата на пари од страна на СДСМ за кампањата. ...
сите 156 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Заев потврди дека МОЖНА Е КОАЛИЦИЈА СДСМ И ДУИ ПОСЛЕ ИЗБОРИТЕ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: