Џафери: Кичево како град модел за соживот ќе ја поддржи нашата идеја за премиер албанец

Џафери пред младите членови и симпатизери на оваа партија попладнево на градскиот плоштад рече дека реална е можноста Македонија да има премиер албанец, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во годината зад нас заокруживме важни прашања, прашања кои земјата ја направија поцврста, како што е членството во НАТО, Преспанскиот договор, Договорот за ...
| | веќе видена | слични
5 копии
8 копии

Денеска сме тука пред канцеларијата на нотарот и во исто време кандидатот за премиер од редовите на Демократската унија за интеграција, Насер Зибери за да ја ...
| | веќе видена | слични

Додека Насер Зибери и партијата што ја претставува се обидуваат да се претстават како неспоредливи патриоти, ние дојдовме овде во канцеларијата на Насер Зибери ...
| | веќе видена | слични

 Лидерот на ВМРО ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска на средба во СОНК – на претставниците на синдикатот им вети соработка и борба за работничките права во идниот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот на Собранието, Талат Џафери во емисијата „10 МИНУТИ“ на ТВ21 истакна дека според Деловникот, неуставно е доделувањето на мандат без да има избран ...
сите 781 | | | веќе видена

Организацијата вели дека дека пристапот до вода, образование, здравствена заштита, како и до домовите, би можел да биде ограничен Најмалку три деца се убиени, ...
сите 641 | | | веќе видена

Сите патници кои вечерва со авион на Визер од Скопје притигнаа во финскиот град Турку се ставени во карантин и ќе бидат тестирани за Ковид-19. Риита Лиукса, ...
сите 126 | | | веќе видена

Педалините се едни од најнебезбедните пловни објекти по езерата во земјава зашто многу често не се почитуваат законските одредби за заштита, велат експерти од ...
сите 72 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Џафери: Кичево како град модел за соживот ќе ја поддржи нашата идеја за премиер албанец

Од:
До кого (е-маил):
Порака: