Кризен штаб на општина Охрид: Верниците да се воздржат од масовни собири за празникот „Свети Наум Охридски Чудотворец“

Охрид, 1. јули 2020 (ИНПРЕС) – Во пресрет на православниот празник „Свети Наум Охридски Чудотворец“, Кризниот штаб на општина Охрид упатува апел до верниците ...
| | веќе видена | слични

На социјалните мрежи вчера се појавија фотографии кои, според коментарите, се направени во црквата „Св.Илија“ во Аеродром, а на нив се гледа како за време на ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Епископскиот совет на Српската православна црква во Црна Гора денеска ја информира јавноста дека поради епидемиолошката состојба во земјата се одложуваат сите ...
| | веќе видена | слични

Охрид, 2. јули 2020 (ИНПРЕС) – Со почитување на сите протоколи изречени од надлежните органи за спречување на ширењето на COVID-19, и оваа година Македонската ...
| | веќе видена | слични

Останато

Протестите во Либан поради големата експлозија во Бејрут продолжија и вечерва, иако Владата на Хасан Диаб си даде оставка. Протестите во Либан започнаа само ...
сите 650 | | | веќе видена

ЗАЕВ И АХМЕТИ НЕ СЕ ДОГОВОРИЈА Разговорите продолжуваат, изјави попладнево Зоран Заев, лидерот на СДСМ по средбата со Али Ахмети, претседателот на ДУИ во ...
сите 241 | | | веќе видена

Педалините се едни од најнебезбедните пловни објекти по езерата во земјава зашто многу често не се почитуваат законските одредби за заштита, велат експерти од ...
сите 123 | | | веќе видена

Течат последните неколку дена во кој претседателот Пендаровски треба да го даде мандатот за формирање на влада согласно резултатите од изборите на 15 јули. ...
сите 322 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Кризен штаб на општина Охрид: Верниците да се воздржат од масовни собири за празникот „Свети Наум Охридски Чудотворец“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: