Спасовски: Мораме да продолжиме со сите иницијативи коишто го трасираат правиот пат

-Мора да направиме се за да го зачуваме здравјето на граѓаните, и тоа го правиме низ овие изборни собири коишто ги одржуваме на изборната кампања. И многу е ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Носителот на листа во ИЕ 2, Оливер Спасовски, попладнево имаше средба со просветни работници во општината Бутел.Тој ги истакна политиките на СДСМ и рече дека ...
| | веќе видена | слични

,,Додека јас се спротивстваував на пљачката на овој народ, тој беше дел од системот којшто земаше провизии за градба на автопатишта, тука се големи разликите. ...
| | веќе видена | слични

Фејсбук статус на Оливер Спасовски, претседател на Владата и носител на Коалицијата “Можеме” во ИЕ 2: Владо Мисајаловски и денеска не се охрабри да дојде на тв ...
| | веќе видена | слични

-Има опаѓачки бројки во врска со бројот заболени. Ние сме многу транспарентни, не е променет алгоритмот и таа политика ќе продолжиме да ја водиме. Носиме мерки ...
| | веќе видена | слични

Премиерот Оливер Спасовски оцени дека отсуството од второто соочување од страна на неговиот противкандидат во ИЕ 2 од редовите на ВМРО-ДПМНЕ Владо Мисајловски, ...
| | веќе видена | слични

,,Носиме мерки да помогнеме да не се шири вирусот, работиме на свеста на граѓаните за почитување на мерките. Немаме основа да носиме драстични рестриктивни ...
| | веќе видена | слични
2 копии

„Вечерва сметав дека заедно со Мисајловски ќе бидеме да ги соочиме аргументите на ниво на концепти, тоа што не дојде и на оваа дебата дава за право да ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Техничкиот премиер и носител на ИЕ2 на СДСМ, Оливер Спасовски за емисијата „Само вистина“, изјави дека на овие избори нема избор. „Едната опција е коалицијата ...
| | веќе видена | слични

„Концептот Македонија – Едно општество за сите, нема алтернатива. Доста е со национализми и со делби. Никој не смее да уценува, рече техничкиот премиер и ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Kазни ќе следат и за компаниите кои по објавувањето на листата се нашле на неа и тогаш ги исплатиле платите на вработените, вели директорката на УЈП Сања ...
сите 227 | | | веќе видена

Утре е закажана конститутивната седница на новиот состав на Парламент. Најнапред ќе се бира претседател на Верификационата комисија, па потоа ќе се ...
сите 321 | | | веќе видена

Заблуда, и тоа голема, е дека Р. Македонија се движи кон граѓанско општество. Да, огромен процент од Македонците, а и од останатите претставници на народите ...
сите 47 | | | веќе видена

Одбележувањето на муслимански празник Курбан бајрам во гостиварскиот крај поминува во соглсност со препораките за заштита од коронавирусот и насоките на ИВЗ за ...
сите 102 | | | веќе видена

Во последните две недели лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, презема неколку значајни чекори во насока на редифинирањето на досегашното функционирање на ...
сите 392 | | | веќе видена

Пограничен инцидент имало во Охридското езеро, а полицијата испукала предупредувачки куршуми. Во водите на Охридското езеро вчеравечер се случил пограничен ...
сите 325 | | | веќе видена

Менувањето на „партиски дресови“ и креирањето на нови групи во Собранието по седнувањето во пратеничките клупи, не е непознаница во историјата на земјава. Во ...
сите 374 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Спасовски: Мораме да продолжиме со сите иницијативи коишто го трасираат правиот пат

Од:
До кого (е-маил):
Порака: