Столтенберг: Кина не ги дели нашите вредности


3 копии

Јапонската владејачка Либерелано-демократска партија, на премиерот Шинзо Абе, денеска побара од владата да ја откаже посетата на кинескиот претседател Си ...
| | веќе видена | слични
4 копии

На 30 јуни Кина донесе закон кој за криминал ги прогласи сите барања и повици за независност на Хонгконг. Една недела подоцна најголемите технички компании ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Шефицата на извршната власт во Хонгконг застана во одбрана на новиот кинески закон за безбедност, кој таа вети дека решително ќе го спроведе, проценувајќи дека ...
| | веќе видена | слични

TikTok долги години негира дека им дозволува пристап на информациите на кинеската влада, а серверите се наоѓаат целосно надвор од Кина. TikTok, популарната ...
| | веќе видена | слични
4 копии
2 копии
повеќе

Останато

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Кочани поднесе кривична пријава против Ј.Ј.(51) од Кочани, поради постоење основи на сомнение за сторени ...
сите 209 | | | веќе видена

Не сум имал никакви тајни договори со Сашо Мијалков, изјави вечерва во Само интервју на Канал 5 лидерот на СДСМ за дел од бомбите кои во предизборниот период ...
сите 140 | | | веќе видена

На само неколку дена пред изборите закажани за 15 јули, добро познатите руски пранкстери, Владимир Кузнецов (Вован) и Алексеј Стојларов (Лексус), објавија ...
сите 66 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Столтенберг: Кина не ги дели нашите вредности

Од:
До кого (е-маил):
Порака: