Филипче со апел до граѓаните да даваат точни информации во епидемиолошките анкети


Министерот за здравство Венко Филипче преку својот Фејсбук профил апелира до граѓаните да даваат точни и целосни информации на епидемиолошките анкети. Лекарите ...
| | веќе видена | слични
2 копии
11 копии

На барање на Министерството за здравство, и АРМ се вклучува тестирањето на населението од вирусот ковид-19. Од Генералштабот на АРМ потврдуваат за сдк.мк дека ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Министерот за здравство, Венко Филипче денеска истакна декаво рамки на Комисијата за заразни болести следниве денови ќе се дискутира за тоа дали ...
| | веќе видена | слични

Во штипските конфекции, од седум досега, кои беа идентификувани како ризични, земени се 778 бриса, од кои потврдени се 126 позитивни случаи и хоспитализирани ...
| | веќе видена | слични

Во Охрид од присутните на семејна прослава со околу 200 лица досега се регистирани осум позитивни на Ковид-19, а 40 контакти се во изолација, додека од семејна ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

„Покажавме дека имаме храброст за сé што беше важно за државата и денес им докажуваме на сите политичари дома и во регионот, дека народот ги наградува храбрите ...
сите 503 | | | веќе видена

Корона кризата покажа колку здравствените капацитети се значајни за една држава. Во услови кога епидемијата на КОВИД-19 во земјава не попушта, болниците во ...
сите 293 | | | веќе видена

Зоран Заев, лидерот на СДСМ, неговата сопруга Зорица, неговиот брат Вице и неговиот татко Трајче, се предложени за сведоци на судењето за случајот „Меѓународен ...
сите 131 | | | веќе видена

Од Крушево претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски порача дека на 15 јули народот овие политичките измамници од СДСМ ќе ги испрати на темната страна од ...
сите 473 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Филипче со апел до граѓаните да даваат точни информации во епидемиолошките анкети

Од:
До кого (е-маил):
Порака: