Кузевска, Османи и Битиќи се негативни на коронавирусот


4 копии

Музичката критичарка, новинарка, публицист Бранка Костиќ Марковиќ е позитивна на корона вирусот, а таа оваа информација ја сподели на нејзиниот фејсбук-профил. ...
| | веќе видена | слични

Сведоштво на еден близок пријател и семејството околу тоа како државата реагира и се однесува, колку навистина ги познава кластерите и колку реално состојбата ...
| | веќе видена | слични

Мирјана Тодороска се огласи на Фејсбук и сподели статус во кој што опишува што доживеале при доаѓање на нашата граница и притоа сето тоа го поткрепи со ...
| | веќе видена | слични

Мирјана ТОДОРОВСКА Добредојдовте во Северна - Земјата на чудата. Државата каде законите се селективни. Државата каде функцијата Ве воздигнува до небо, а ...
| | веќе видена | слични

По објавата на Сител и шест дена чекање, семејството на Симона Герасимовска конечно е тестирано за присуство на коронавирусот. И кажале дека резултатите ќе ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Симптоми почувствувала минатиот петок, а во статистиката на позитивни се води од вторникот. 33-годишната Симона Герасимовска ја раскажува голготата низ која ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Вкупно 723 лица го искористиле правото на глас во рамки на денешното гласање на лица заболени од КОВИД-19 и во самоизолација, информираше денеска Државната ...
сите 600 | | | веќе видена

Не сум имал никакви тајни договори со Сашо Мијалков, изјави вечерва во Само интервју на Канал 5 лидерот на СДСМ за дел од бомбите кои во предизборниот период ...
сите 124 | | | веќе видена

Нема пораст на процентот на хоспитализирани пациенти со Ковид-19 во земјата.Како што истакна денеска министерот за здравство, Венко Филипче, на утринскиот ...
сите 150 | | | веќе видена

Мандатар ќе биде оној кој ќе добие најмногу гласови, или во превод- оној за кого ќе се определат граѓаните, а не партиите. На само неколку дена пред финалната ...
сите 202 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во вечерашното интервју во емисијата Заспиј ако можеш на телевизија Алфа, потенцираше дека со доаѓање на владата ...
сите 292 | | | веќе видена

Демократската Унија за Интеграција изрази жалење за коментарите на претседателот на СДСМ, Зоран Заев кој денеска упати остри критики за дел од кадарот на ДУИ. ...
сите 228 | | | веќе видена

Лидерот на СДСМ Зоран Заев најави дека ако ја добијат довербата на следните избори, ќе ја намалат администрацијата за 20 отсто. „Никој нема да изгуби работно ...
сите 68 | | | веќе видена

На само неколку дена пред изборите закажани за 15 јули, добро познатите руски пранкстери, Владимир Кузнецов (Вован) и Алексеј Стојларов (Лексус), објавија ...
сите 67 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Кузевска, Османи и Битиќи се негативни на коронавирусот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: