Заев: Ако Мицкоски се грижеше за здравјето на граѓаните, немаше да ги крши мерките


Ако Мицкоски се грижеше за здравјето на граѓаните, немаше да ги крши здравствените мерки, вели лидерот на СДСМ, Зоран Заев, откако Заев вели дека ако само ако ...
| | веќе видена | слични

ВМРО-ДПМНЕ и (Христијан) Мицкоски се во режимска матрица и се опасни по здравјето и безбедноста на граѓаните, истакна на денешната прес-конференција ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Лажните вести, деструкциите и прекршувањата на мерките од страна на ВМРО-ДПМНЕ не се ниту случајни ниту инцидентни, туку тоа е свесно дејствување против ...
| | веќе видена | слични

Од самиот почеток на здравствената криза јавноста е сведок на самоволие на непочитување прописи и на смислено ширење лажни вести од страна на функционери на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Христијан Мицкоски и функционерите на ВМРО-ДПМНЕ, во време на криза, покажуваат самоволие, прекршуваат мерки и забрани и ги злоупотребуваат институциите за ...
| | веќе видена | слични

Иако целата јавност го виде Мицкоски како влегува во затворен фитнес центар во придружба на припадници на МВР од кои дел носеа ракавици, сепак за министерот на ...
| | веќе видена | слични
4 копии
2 копии

Од СДСМ излегоа со соопштение во кое велат дека Мицкоски прво треба да ги научи протоколите за заштита од коронавирусот, а потоа нека глуми загриженост за ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Однесувањето на ВМРО-ДПМНЕ за време на целата здравствена криза покажува дека оваа партија предводена од Христијан Мицкоски воопшто не е излезена од режимската ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Христијан Мицкоски, лидер на ВМРО-ДПМНЕ во своето обраќање во Аеродром рече дека од Аеродром мириса на голема победа на 15 јули и тука се заблагодари на луѓето ...
сите 505 | | | веќе видена

Скопје, 9. јули 2020 (Inpress) – Во болниците има доволен капацитет за сместување ковид пациенти, а празна е и модуларната болница. Повторно има под 100 ...
сите 161 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски вечерва на средба со граѓаните во скопска Гази Баба рече дека веќе не се поставува прашањето кој е победникот на 15 ...
сите 432 | | | веќе видена

КАМПАЊАТА ОДИ КОН ФИНИШОТ, ИМА И НОВИ „БОМБИ“ Две нови снимки на кои се слуша лидерот на СДСМ и поранешен премиер Зоран Заев беа објавени денеска на јутјуб на ...
сите 197 | | | веќе видена

До крајот на август очекувам земјите членки на еу да ја изгласаат преговарачката рамка за македонија и некаде наесен европскиот совет да додели датум за прва ...
сите 85 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Заев: Ако Мицкоски се грижеше за здравјето на граѓаните, немаше да ги крши мерките

Од:
До кого (е-маил):
Порака: