Сопственици на локали во САД вооружени до заби не им дозволуваат на демонстрантите да се доближат


Немирите кои започнаа поради убиството на Џорџ Флојд во САД за многу кратко време се претворија во масовни грабежи и вандализам, па затоа во повеќе од 20 ...
| | веќе видена | слични

Протестите во САД поради убиството на Афроамериканецот Џорџ Флојд се одржуваат веќе речиси две седмици, а голем дел од нив завршија со крвави пресметки меѓу ...
| | веќе видена | слични

Во САД продолжуваат масовните протести за убиството на Афроамериканецот Џорџ Флојд од страна на полицијата, а во Милвоки денес со демонстраните протестираше и ...
| | веќе видена | слични

Американскиот претседател Доналд Трамп остро ја критикуваше градоначалничката на Вашингтон, Муриел Баузер, велејќи дека е „екстремно неспособна“ и „недоволно ...
| | веќе видена | слични

Тој бил убиен за време на грабеж на продавница, соопшти полицијата. Откако го слушнал алармот, тој излегол на терен и се обидел да го спречи грабежот. Тој имал ...
| | веќе видена | слични

Началникот на полицијата градот Молин Ејкерс и пензиониран полициски капетан од Сент Луис, во американската сојузна држава Мисури, Девин Дорн, бил застрелан во ...
| | веќе видена | слични

Синот на Дејвид рекол дека неговиот татко бил пасиониран околу помагање на млади луѓе и дека веројатно би им простил на оние кои стојат зад неговото убиство. ...
| | веќе видена | слични

Критичарите на њујоршкиот градоначалник Бил де Бласио реактивираа една стара петиција во која се бара негово отповикување во услови на гнев среде немирите и ...
| | веќе видена | слични

Џорџ Флојд беше убиен на 25 мај во Минеаполис, пред продавницата на „Cup Foods“. Трговецот се посомневал дека Флојд се обидувал да ја плати сметката со ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Првиот пациент на кого му беше трансплантирано срце во нашата земја заминува на домашно лекување. Претседателот на СДСМ, Зоран Заев и претседателот на ...
сите 201 | | | веќе видена

„Изборите на 15 јули се референдумски важни, бидејќи гласаме за Сигурност и избираме да продолжиме по правиот пат. Спротивната опција на овој пат е Опасност од ...
сите 219 | | | веќе видена

Носителот на листа во ИЕ 2, Оливер Спасовски, попладнево се сретна со млади луѓе во општината Гази Баба.„ Ве мотивираме да учите, работите и живеете во својата ...
сите 348 | | | веќе видена

Владата на предлог на Министерството за внатрешни работи во соработка со министерствата за здравство и за надворешни работи изработи насоки за начинот на ...
сите 124 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Сопственици на локали во САД вооружени до заби не им дозволуваат на демонстрантите да се доближат

Од:
До кого (е-маил):
Порака: