Мицкоски: Обвинителството треба да поведе истрага по допрен глас по сведочењето на Јовановски во „Рекет`


Лидерот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска изјави дека не би сакал да е вистина она што вчера на судењето на случајот „Рекет" го кажал Бојан ...
| | веќе видена | слични
5 копии
7 копии

ОЈО предводено од Љубомир Јовевски, мора по службена должност, по допрен глас, да отвори случај по завршниот исказ на првоосомничениот во случајот „Рекет“. ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Вилма Русковска го штити Зоран Заев – главата на криминалниот октопод во Република Македонија. Иако првообвинетиот во случајот Рекет неколку пати посочува дека ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Вилма Русковска го штити Зоран Заев, кој е главата на криминалниот октопод во Република Македонија, обвини на денешната прес-конференција Орце Ѓорѓиевски од ...
| | веќе видена | слични

Иако првообвинетиот во случајот Рекет неколку пати посочува дека во телефонот на Зоран Заев има комуникација која што е важна за расветлување на целиот случај, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

„Покажавме дека имаме храброст за сé што беше важно за државата и денес им докажуваме на сите политичари дома и во регионот, дека народот ги наградува храбрите ...
сите 515 | | | веќе видена

Корона кризата покажа колку здравствените капацитети се значајни за една држава. Во услови кога епидемијата на КОВИД-19 во земјава не попушта, болниците во ...
сите 274 | | | веќе видена

Од Крушево претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски порача дека на 15 јули народот овие политичките измамници од СДСМ ќе ги испрати на темната страна од ...
сите 613 | | | веќе видена

Зоран Заев, лидерот на СДСМ, неговата сопруга Зорица, неговиот брат Вице и неговиот татко Трајче, се предложени за сведоци на судењето за случајот „Меѓународен ...
сите 128 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мицкоски: Обвинителството треба да поведе истрага по допрен глас по сведочењето на Јовановски во „Рекет`

Од:
До кого (е-маил):
Порака: