Во Италија 111 смртни случаи од коронавирусот, 416 новозаразени


Вкупниот број на Канаѓани починати од последиците на коронавирусот порасна во последните 24 часа за 0,9 отсто, односно на 7.773. Податоците ги објави јавната ...
| | веќе видена | слични
5 копии
4 копии

Кина после две недели го пријави првиот случај на зараза кој не дошол од странство, а заразеното лице е од островот Хаинан. Националната здравствена комисија ...
| | веќе видена | слични
4 копии
3 копии

Српскиот имунолог Срѓан Јанковиќ кој зборуваше на темата коронавирус во утринската програма на една тамошна телевизија, нè претстави како лош пример во борбата ...
| | веќе видена | слични

Министерството за здравство и социјална заштита објави дека починале 77 луѓе, со што бројот на починати од Ковид-19 во Велика Британија се искачи на 40.542, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во вечерашното интервју во емисијата Заспиј ако можеш на телевизија Алфа, потенцираше дека со доаѓање на владата ...
сите 627 | | | веќе видена

Не сум имал никакви тајни договори со Сашо Мијалков, изјави вечерва во Само интервју на Канал 5 лидерот на СДСМ за дел од бомбите кои во предизборниот период ...
сите 124 | | | веќе видена

Директорите на болниците од 16 општини во Македонија, денеска, заедно со министерот за здравство, Венко Филипче, како и со Комисијата за заразни болести ќе ги ...
сите 129 | | | веќе видена

Демократската Унија за Интеграција изрази жалење за коментарите на претседателот на СДСМ, Зоран Заев кој денеска упати остри критики за дел од кадарот на ДУИ. ...
сите 229 | | | веќе видена

Лидерот на СДСМ Зоран Заев најави дека ако ја добијат довербата на следните избори, ќе ја намалат администрацијата за 20 отсто. „Никој нема да изгуби работно ...
сите 68 | | | веќе видена

На само неколку дена пред изборите закажани за 15 јули, добро познатите руски пранкстери, Владимир Кузнецов (Вован) и Алексеј Стојларов (Лексус), објавија ...
сите 67 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Во Италија 111 смртни случаи од коронавирусот, 416 новозаразени

Од:
До кого (е-маил):
Порака: