Реакција за написот „Два милиони денари помош за здруженијата на граѓани и спортските клубови во Битола“


По однос на објавениот текст на порталот на „Нова Македонија“ под наслов „Два милиони денари помош за здруженијата на граѓани и спортските клубови во Битола“, ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Објавениот повик за доделување на средства на граѓани и фондации од страна на Комисијата за финансии и буџет на Советот на општина Битола не претставува ништо ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Што стори СДСМ три години за Македонија? СДСМ на граѓаните на Република Македонија донесе хаос, назадување и уништена економија. Македонија не заборава на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска на прес-конференција оцени дека Македонија се соочува со најжестоката здравствена и економска криза и оти ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Ако на почетокот имаше оптимисти дека може подобро, денес е совршено јасно дека со овие луѓе Македонија губи, а секој изгубен ден подразбира пропуштена шанса и ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Tретиот пакет мерки кои денеска го промовира пуленот на Заев, Коста Петров е класична изборна измама. СДСМ и натаму ги лаже граѓаните како што лажеше дека ...
| | веќе видена | слични

 Откако на најподол начин го промени името и го склучи штетниот договор со Бугарија, Владата зададе нов удар на Македонија и иднината на сите нас задолжувајќи ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Охрид, 3. јули 2020 (ИНПРЕС) – Охридската болница е еден од регионалните ковид центри кои посветено работат и се грижат за пациентите во оваа криза ...
сите 207 | | | веќе видена

Оливер Спасовски, техничкиот премиер на Македонија, синоќа на предизборна средба со граѓани од Чаир најави четврт сет на економски мерки за справување со ...
сите 310 | | | веќе видена

„Покажавме дека имаме храброст за сé што беше важно за државата и денес им докажуваме на сите политичари дома и во регионот, дека народот ги наградува храбрите ...
сите 214 | | | веќе видена

Зоран Заев, лидерот на СДСМ, неговата сопруга Зорица, неговиот брат Вице и неговиот татко Трајче, се предложени за сведоци на судењето за случајот „Меѓународен ...
сите 128 | | | веќе видена

Од Крушево претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски порача дека на 15 јули народот овие политичките измамници од СДСМ ќе ги испрати на темната страна од ...
сите 467 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Реакција за написот „Два милиони денари помош за здруженијата на граѓани и спортските клубови во Битола“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: