Бундеслига: Борусија се доближи до Баерн, Хаверц го носи Леверкузен поблиску до ЛШ (ВИДЕО)


Денес од 15:30 се играа натпревари од германската Бундеслига. Најинтересните натпревари ги одиграа Борусија Менхегладбах – Баер Леверкузен и Волфсбург – ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии
4 копии

Баерн Минхен вчеравечер ја совлада Фортуна Дизелдорф со 5:0 во натпреварот од 29-то коло на германскиот шампионат. За тренерот на Баварците, Ханс-Дитер Флик ...
| | веќе видена | слични

Денеска уште два натпревари во 29.коло во германската Бундес лига. Во 15.30 часот Борусија Менхенгладбах ќе го пречека Унион Берлин, додека од 18.00 часот ќе ...
| | веќе видена | слични

Шалке попладнево загуби од Вердер Бремен со 0:1 во 29. коло од Германското фудбалско првенство и го запиша четвртиот пораз по ред. Клуб од Гелзенкирхен нема ...
| | веќе видена | слични
3 копии
2 копии
повеќе

Останато

Орце Ѓорѓиевски, Член на ИК во ВМРО-ДПМНЕ во своето гостување во емисијата „Што не е јасно“ зборуваше за тоа дека треба да има сериозни реформи во ...
сите 649 | | | веќе видена

Од понеделник најверојатно нема да има никакви рестрикции во движењето, најави министерот за здравство, Венко Филипче, но предупреди дека ова треба да биде ...
сите 301 | | | веќе видена

Претседателот на Демократската партија на Албанците, Мендух Тачи на прес-конференција изјави дека постои индивидуална одговорност за големиот број на заразени ...
сите 477 | | | веќе видена

Ако се потврди денешната бројка, која според неофицијални информации може да достигне и над 200, следната мерка што ќе биде воведена е полициски пунктови на ...
сите 282 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Бундеслига: Борусија се доближи до Баерн, Хаверц го носи Леверкузен поблиску до ЛШ (ВИДЕО)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: