Струмичките раноградинари загрижени : Албанските домати им го преземаат домашниот пазар

Во струмичко почнаа интензивно бербите на доматите во пластениците кои користат  греење а за недела до две почнуваат и масовните берби на домати кај ...
| | веќе видена | слични

Илјадници тони пестициди и минерални ѓубрива секоја производна сезона се истураат врз земјоделските култури и македонската почва. Државата нема точни ...
| | веќе видена | слични

Романија очекува значително помало производство на пченица годинава Романија оваа година поради долготрајната суша ќе произведе значително помалку пченица, но ...
| | веќе видена | слични

Останато

Микробиологот д-р Никола Пановски, препорачува во скопските општини Чаир, Сарај, Гази Баба и Бутел каде има најмногу заболени од коронавирус, да се стават во ...
сите 527 | | | веќе видена

Националната координаторка за трансплантација д-р Маја Мојсова Мијовска од КАРИЛ и директорот на Универзитетската Клиника за Државна кардиохирургија Проф. д-р ...
сите 226 | | | веќе видена

Руската информативна агенција РИА Новости ја коментира „желбата на Бугарија да ја приватизира историјата на кирилицата“, при што значајно место ѝ посветува и ...
сите 197 | | | веќе видена

Министерот за внатрешни работи Наќе Чулев денеска повтори дека во наредниот период МВР ќе објави информации за отворените истраги во кои се инволвирани и ...
сите 267 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Струмичките раноградинари загрижени : Албанските домати им го преземаат домашниот пазар

Од:
До кого (е-маил):
Порака: