Играчот на Јувентус за моментот кога дознал дека е позитивен на Ковид-19: Се плашев за мојата бремена девојка

Фудбалерот на Јувентус, Даниеле Ругани зборуваше за моментите кога му бил потврден коронавирусот. Ругани беше првиот играч во Серија А кај кого беше потврден ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Здравствените власти во Италија не сакаат ниту да слушнат за намалување на бројот на денови кои фудбалер треба да ги помине доколку биде позитивен на ...
| | веќе видена | слични

Поранешниот фудбалер на Ренова и Шкендија и поранешен најдобар стрелец во македонската прва лига, Изаир Емини, експресно се опорави во коронавирусот и тоа за ...
| | веќе видена | слични

Појавата на „невидливиот противник“ во форма на коронавирус предизвика паника и страв кај многумина, без оглед на возраста. Ковид-19 не ги заобиколи ниту ...
| | веќе видена | слични

Македонскиот фудбалски интернационалец Изаир Емини експресно го победи вирусот Covid-19. Тој само пет дена откако беше позитивен на тестирањето на Covid-19 ...
| | веќе видена | слични

Играчот за врска на Лајпциг, Марсел Сабицер е првиот фудбалер во Топ 5 лигите кои бил заразен со Коронавирусот, а потоа успеа да даде гол, тврдат реномираните ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Орце Ѓорѓиевски, Член на ИК во ВМРО-ДПМНЕ во своето гостување во емисијата „Што не е јасно“ зборуваше за тоа дека треба да има сериозни реформи во ...
сите 649 | | | веќе видена

Од понеделник најверојатно нема да има никакви рестрикции во движењето, најави министерот за здравство, Венко Филипче, но предупреди дека ова треба да биде ...
сите 301 | | | веќе видена

Претседателот на Демократската партија на Албанците, Мендух Тачи на прес-конференција изјави дека постои индивидуална одговорност за големиот број на заразени ...
сите 477 | | | веќе видена

Ако се потврди денешната бројка, која според неофицијални информации може да достигне и над 200, следната мерка што ќе биде воведена е полициски пунктови на ...
сите 282 | | | веќе видена

Убиството на Џорџ Флојд ги крена граѓаните на САД на масовни протести во кои бараат конечно да се искорени расизмот. Веќе неколку дена низ речиси сите големи ...
сите 115 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Играчот на Јувентус за моментот кога дознал дека е позитивен на Ковид-19: Се плашев за мојата бремена девојка

Од:
До кого (е-маил):
Порака: