ФФМ предложи три можни сценарија за завршување на сезоната

Кон средината на јуни ќе продолжи фудбалската лига на Македонија во фудбал. По завршувањето на регуларниот дел ќе се игра плеј-оф и плеј аут лига. Првите шест ...
| | веќе видена | слични

Молк во македонската фудбалска федерација по вчерашната скандалозна и криминална одлука на Управниот одбор да ги задоволи бизнис – политичките интереси на ...
| | веќе видена | слични

Во интервју за Арена, претседателот на ФСЦГ, Дејан Савичевиќ ја објасни одлуката за решавање на првенството на теренот, а тој исто така имаше јасен став за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

На седницата на Управниот одбор на Фудбалската федерација на Македонија (ФФМ) беа донесени следните одлуки:– Управниот одбор на ФФМ го прифати предлогот на ...
| | веќе видена | слични

Управниот одбор на Фудбалската федерација на Македонија (ФФМ) донесе одлука да го прифати предлогот на Комисијата за натпреварување за продолжување на ...
| | веќе видена | слични

Управниот одбор на Фудбалската федерација на Македонија денеска и официјално одлучи да се прошири Првата лига на 12 екипи, Пелистер и Беласица како ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

На денешната прес конференција министерот за здравство, Венко Филипче говорејќи околу евентуалните рестриктивни мерки рече дека сеуште се анализираат ...
сите 758 | | | веќе видена

Полупразни или целосно празни се угостителските објекти во Кавадарци. Угостителите алармираат дека ограниченото работење може да стави клуч на врата на нивните ...
сите 185 | | | веќе видена

Националната гарда е забележана на улиците на Вашингтон по деновите на насилни немири низ десетици американски градови додека американскиот претседател Доналд ...
сите 308 | | | веќе видена

Со засега двајца од повисоките функционери во партијата заразени, технички премиер повторно приморан да седи дома, сите кандидати од цела изборна единица во ...
сите 89 | | | веќе видена

Охрид, 2. јуни 2020 (Inpress) – СВР Охрид, преку одделението за превенција, презема активности за контрола во спроведувањето на мерките и препораките на ...
сите 303 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ФФМ предложи три можни сценарија за завршување на сезоната

Од:
До кого (е-маил):
Порака: