Херојот на нашето време

Виолистката Сања Јовановска и виолончелистката Ирис Стефановска Арсовска, членки на оркестарот на Македонската опера и балет, две убави и талентирани ...
| | веќе видена | слични

Крајот на полицискиот час во земјава ги израдува сите, од оние кои константно ги поддржуваа мерките за заштита од коронавирусот, до теоретирачите на заговор ...
| | веќе видена | слични

Во трите години од деценија и половина колку што е во Музеј на современа уметност – Скопје, Мира Гаќина, најпрвин како вршител на должност, а потоа и директор, ...
| | веќе видена | слични

Ги набљудувам повеќе од 30 години, невозможно е да не ги забележите. Тие секогаш се тука, секогаш точно навреме. Тивки се и внимаваат да не ви се испречат на ...
| | веќе видена | слични

Дарко ЈАНЕВСКИ Не е за верување колку СДСМ беше предвидлив. Карантин за Рамазан, полицијаците на кои истата Влада одби да им даде по 15 000 денари награда да ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Република Македонија во последните три месеци живее во специфична состојба која јас ја нарекувам „продолжена стресна состојба“. Поголемиот број граѓаните се ...
сите 703 | | | веќе видена

Во очекување на нова лидерска средба кај претседателот Стево Пендаровски на која се очекува договор меѓу политичките партии за датум за избори, францускиот ...
сите 584 | | | веќе видена

Руската информативна агенција РИА Новости ја коментира „желбата на Бугарија да ја приватизира историјата на кирилицата“, при што значајно место ѝ посветува и ...
сите 197 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Херојот на нашето време

Од:
До кого (е-маил):
Порака: