Полуголата руска медицинска сестра ќе стане модел за долна облека


Руската медицинска сестра Наѓа, чии фотографии како во проѕирна заштитна облека преку која и’ се гледа долната облека работи во машко одделение во болницата во ...
| | веќе видена | слични

Медицинската сестра Надиа (23) од рускиот град Тула минатата недела беше фотографирана како за време на смена во ковид-болница работи само по бикини и заштитна ...
| | веќе видена | слични

Медицинска сестра Надежда Жукова, која беше фотографиран во болница во Ковид 19 болницата, во Тула само во бикини/долна облека под заштитниот костум стана ...
| | веќе видена | слични

Медицинската сестра Надежда Жукова се фотографираше во ковид-болницата во Тула, Русија, само во бикини под заштитното одело и со тоа стана популарна низ целиот ...
| | веќе видена | слични

Руската медицинска сестра која прошета меѓу пациентите, заразени со коронавирус, во проѕирна заштитна облека, со само долна облека на себе, сега ја ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Мораме да одлучуваме кој ќе оди на респиратор, а кој не“, вели бразилската медицинска сестра Елеин Оливеира, која лекува пациенти со Ковид-19, зборувајќи за ...
| | веќе видена | слични

Медицинска сестра од Тула во централна Русија, ја чека казна, затоа што на работа се појавила во проѕирно заштитно одело, под кое и се гледала долната облека. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Откако преку ноќ станала интернет сензација, медицинската сестра од Тула, од централна Русија, која се појавила во проѕирно заштитно одело под кое се гледала ...
| | веќе видена | слични

Медицинската сестра од Бразил, Елаин Оливеира, повеќе не комуницира со своите браќа, затоа што, како што таа вели, тие не веруваат дека коронавирусот постои, ...
| | веќе видена | слични

Руските здравствени власти веднаш повеле постка и казниле медицинска сестра поради тоа што не ги почитувала мерките за протокол за облекување на заштитната ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Изборите се решение и треба да се одржат во првиот можен рок, секако по завршување на вонредната состојба и согласно состојбата со епидемијата, изјави ...
сите 535 | | | веќе видена

Додека Македонија тоне во корупција и не прогласија за хибриден режим, владата единствено се фали дека сме членка на НАТО, вели претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, ...
сите 145 | | | веќе видена

Етика за млади Луѓето ги слават оние што му се посветиле на добродетелството на образованието на другите. Меѓу нив ги изделуваат и посебно ги одбележуваат оние ...
сите 206 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Полуголата руска медицинска сестра ќе стане модел за долна облека

Од:
До кого (е-маил):
Порака: