Во Велес се трага по исчезнато 17-годишно момче

2 копии

Апсење во Скопје- приведени неколку лица поради марихуана Вчера во Скопје неколку лица биле приведени откако при претрес, полицијата пронашла марихуана и ладно ...
| | веќе видена | слични
3 копии
5 копии
2 копии

Вчера во 23.30 часот во СВР Скопје, Г.А.(47) од Скопје пријавил дека околу 21.45 часот во парк на ул.„Методија Андонов Ченто" неговиот 14 – годишен син бил ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Република Македонија во последните три месеци живее во специфична состојба која јас ја нарекувам „продолжена стресна состојба“. Поголемиот број граѓаните се ...
сите 475 | | | веќе видена

Во очекување на нова лидерска средба кај претседателот Стево Пендаровски на која се очекува договор меѓу политичките партии за датум за избори, францускиот ...
сите 584 | | | веќе видена

Руската информативна агенција РИА Новости ја коментира „желбата на Бугарија да ја приватизира историјата на кирилицата“, при што значајно место ѝ посветува и ...
сите 197 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Во Велес се трага по исчезнато 17-годишно момче

Од:
До кого (е-маил):
Порака: