Инцидент пред кафиќ во Мороишта

3 копии

Вчера во СВР Скопје било пријавено дека во 15,40 часот во близина на бензинска пумпа во с.Студеничани,скопско полициски службеници од СВР Скопје за време на ...
| | веќе видена | слични

Скопјанец за време на полицициски час бил сипрен од страна на полицијата, но кога побарале од него да се легитимира тој се обидел да избега и физички ги ...
| | веќе видена | слични

На 06.06.2020 во СВР Скопје било пријавено дека во 15,40 часот во близина на бензинска пумпа во с.Студеничани, скопско полициски службеници од СВР Скопје за ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Едни полицајци да прославуваат, другите зад решетки. Она што ги прави посебни полицајците на фотографијата е соодветниот избор на друштвото. „Братството“ со ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Kазни ќе следат и за компаниите кои по објавувањето на листата се нашле на неа и тогаш ги исплатиле платите на вработените, вели директорката на УЈП Сања ...
сите 227 | | | веќе видена

Тројца пациенти починаа вчера од вирусот Ковид-19, со што вкупниот број на починати од оваа болест достигна 500. Ковид-19 е најризичен за постарите лица, ...
сите 599 | | | веќе видена

Еден по еден спикерот Талат Џафери ги прозиваше новите пратеници по име и презиме, на Конститутивната седница на новиот собраниски состав. Тие со кревање ...
сите 213 | | | веќе видена

Можеби и досега разговараа далеку од очите на јавноста, но од денеска почнуваат и официјално преговорите за обезбедување на новото парламентарно мнозинство, ...
сите 344 | | | веќе видена

Поранешната обвинителка од СЈО, Ленче Ристоска вчера вечерта преку Фејсбук силно реагираше на изјават на претседателот Стево Пендаровски од Пелинце, кој кажа ...
сите 246 | | | веќе видена

Како се ситни времето за конституирање на Собранието и за формирање на нова влада, така се разгорува битката во албанскиот политички блок за тоа кој ќе биде ...
сите 46 | | | веќе видена

Во знак на благодарност за нивниот ангажман, Исламската верска заедница донираше пакети со месо од курбаните во Гостивар на медицинските сестри Албанки. ...
сите 102 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Инцидент пред кафиќ во Мороишта

Од:
До кого (е-маил):
Порака: