Заев преку обезбедувањето го контролира следењето, преку Медарски судството


Со секторот за прикриени полициски операции во рамки на БЈБ раководи Тони Јаневиќ. Тој е брат на Љупчо Јаневиќ, шефот на обезбедувањето на Зоран Заев. ...
| | веќе видена | слични

Од опозициската ВМРО ДПМНЕ реагираат на денешната изјава на вицепремиерката Мила Царовска.„Во периодот кога почна корона пандемијата, Царовска ја немаше никаде ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Во периодот кога почна корона пандемијата, Царовска ја немаше никаде да им помогне на граѓаните да се надмине ситуацијата. Сега кога СДСМ сакаат избори по ...
| | веќе видена | слични
4 копии

СДСМ и Венко Филипче целосно потфрлија во борбата со корона вирусот. Владата на СДСМ нема стратегија за кризата во која западна цела држава. Да ја имаше ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Tретиот пакет мерки кои денеска го промовира пуленот на Заев, Коста Петров е класична изборна измама. СДСМ и натаму ги лаже граѓаните како што лажеше дека ...
| | веќе видена | слични

Соопштение до јавноста, реакција на прес конференцијата на Богданка Кузеска СДСМ и Венко Филипче целосно потфрлија во борбата со корона вирусот. Владата на ...
| | веќе видена | слични

Заради политички потреби на Заев, Филипче го занемарува високиот број починати и заразени, а пред еден месец со истиот црн биланс ја затвори Македонија четири ...
| | веќе видена | слични

Единствена капитална инвестиција во овие три години е зголемувањето на имотот на Заеви и нивните соработници. Ветуваа автопатишта од 600 километри, а не ...
| | веќе видена | слични

Коронавирусот коси во Македонија, а министерот Филипче и владата се однесуваат неодговорно. Нема стратегија за кризата во која западна цела држава. Да ја имаше ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Од 26.02 кога беше регистриран првиот случај на ковид 19 вирусот досега се прошири во 31 град во земјава. Најголем дел од случaите се регистрирани во Скопје, ...
сите 627 | | | веќе видена

Потпретседателот на СДСМ, Мухамед Зекири, кој заедно со својата сопруга и 3 месечното бебенце, пред три дена беа хоспитализирани, поради корона вирусот, се во ...
сите 154 | | | веќе видена

Состојбата во Северна Македонија е загрижувачка во последните денови - вчера е пријавен најголем број новозаразени со корона вирусот од почетокот на ...
сите 220 | | | веќе видена

Претседателот на Демократската партија на Албанците, Мендух Тачи на прес-конференција изјави дека постои индивидуална одговорност за големиот број на заразени ...
сите 381 | | | веќе видена

„Негативна“, ова го објави на својот фејсбук профил новинарката Душица Мрѓа, откако гостин во нејзината телевизиска емисија беше потпретседателот на СДСМ, ...
сите 286 | | | веќе видена

Добивање на предизборни поени кај гласачите со објави за кои знае дека не се реални, или конкретна кампања за која верува дека може да се оствари. Првиот човек ...
сите 81 | | | веќе видена

Градоначалникот на Лос Анџелес, Ерик Гарсети, изјави дека од синоќа се укинува полицискиот час што во градот беше воведен од минатата недела. Полицискиот час ...
сите 184 | | | веќе видена

Фактор дознава дека бројките на новозаболени во изминатово деноноќие ќе бидат отприлика идентични како во текот на вчерашниот ден. Ова се неофицијални ...
сите 135 | | | веќе видена

Силното невреме, дождот и грмотевиците не ги спречи протестите против полициската бруталност во Америка да влезат во вториот по ред викенд. ЦРНИТЕ ЖИВОТИ СЕ ...
сите 180 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Заев преку обезбедувањето го контролира следењето, преку Медарски судството

Од:
До кого (е-маил):
Порака: