Ѓоко Ѓорчев и пријателите снимија македонска верзија на „Let it be“


Антологиската песна на славните „Битлси“, „Let it be“, објавена пред цели 50 години, деновиве доби македонска верзија. Текстот го напиша Огнен Неделковски, а ...
| | веќе видена | слични

Фолк ѕвездата Сузана Гавазова вчера го промовираше спотот за новата песна „Апсолутно мој“, кој го снимаше во Скопје, Струмица и Валандово. Непосредно по ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Останато

Во однос на состојбата со пациентите во инфективните оддели и болниците ширум државата, министерот венко Филипче на денешната прес конференција истакна дека на ...
сите 473 | | | веќе видена

И додека на некои раскрсници полицијата ги проверува дозволите за движење, на друга раскрсница во време на целосен карантин, се бараше по некој денар за леб! ...
сите 232 | | | веќе видена

Олабавувањето на мерките направено под влијание на политика, а со цел да се делат пакети под превезот дека тоа е за социјално загрозени луѓе резултира со голем ...
сите 596 | | | веќе видена

Додека траеше погребот на Џорџ Флојд, насилните протести продолжија ширум САД. Кулминација на полициската бруталност на плоштадот Нијагара во Бафало точно пред ...
сите 302 | | | веќе видена

Во Вашингтон за утре е закажен голем протест против расната сегрегација и неправдата околу полициското насилство врз црномурестото население во САД. Протестот ...
сите 233 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ѓоко Ѓорчев и пријателите снимија македонска верзија на „Let it be“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: