Дачиќ: Црногорците измислуваат дека Србија им се меша во внатрешните работи

Министерот за надворешни работи на Србија, Ивица Дачиќ, вели дека е очигледно дека црногорската влада избрала да види вознемирувачки фактор во српскиот народ и ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Отворањето на границите им донесе нови грижи на граѓаните. Од политички причини,некои од државите ги затворија границите, правдајќи се дека соседот се уште има ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Црна Гора не е веќе сама на глобалната сцена, бидејќи е членка на НАТО, изјави денеска црногорскиот премиер Душко Марковиќ пред Парламентот. – Денешната Црна ...
| | веќе видена | слични

Српскиот претседател, Александар Вучиќ нема сомнеж дека одлуката на Црна Гора од први јуни да не ги отвора границите со Србија е политичка. Тој вели дека ...
| | веќе видена | слични
7 копии

По бурните реакции во Србија на одлуката на црногорските власто за неотварање на границата со Србија и најавите на српскиот државен врв дека нема да воведе ...
| | веќе видена | слични
3 копии

На авионите на црногорската авиокомпанија „Монтенегро ерлајнс“ ќе им биде одземена дозволата за слетување на белградскиот аеродром „Никола Тесла“, потврдиле за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Останува како легална битка на ВМРО-ДПМНЕ да ги повика граѓаните да отидат во подрачните единици на Министерството за правда и да се потпишат на иницијативата ...
сите 603 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска изјави дека никогаш не посочил оти други лица се виновни за петкратното убиство кај Смилковско езеро познато во јавноста како ...
сите 172 | | | веќе видена

Лино Червар најави дека се повлекува од селекторската функција во Хрватска уште по поразот од Аргентина и стои до тој став и откако „каубоите“ го завршија ...
сите 66 | | | веќе видена

Разменети мислења за актуелните состојби, регионалната политика, состојбата предизвикана од пандемијата со Ковид-19На средбата се дискутирало и за можностите ...
сите 195 | | | веќе видена

Од последниот онлајн состанок на македонско-бугарската историска комисија, која беше во нецелосен состав, одржан на 22 јануари, прво произлезе соопштение дека ...
сите 139 | | | веќе видена

Златан Ибрахимовиќ испрати интересно видео со кое самиот реши да се одбрани од нападите во кои тој се прикажува како расист од еден дел од италијанската ...
сите 60 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Дачиќ: Црногорците измислуваат дека Србија им се меша во внатрешните работи

Од:
До кого (е-маил):
Порака: